The Boys Netflix Yapımı Tüm Marvel Dizilerinden Daha Popüler


Amazon Prime’ın ünlü çizgi roman serisinden uyarladığı The Boys, özellikle niş bir kitleye hitap etmesi sebebiyle oldukça riskli bir yapım olarak dikkat çekiyordu. Karanlık, şaşırtıcı ve alışılmadık bir süperkahraman grubunun ve halka karşı öyle görünmeseler bile güçlerini kötüye kullanan bir Justice League uyarlamasını konu alan bu dizinin Daredevil, Luke Cage ve Jessica Jones olmak üzere tüm Netflix yapımlarından daha çok izlenmiş bir ilk sezon çizgisi yakalaması da oldukça şaşırtıcı bir gelişme.

Çevrim içi yayınlar arasında Amazon Prime gibi birçok marka, izlenme sayılarını kamuoyu ile paylaşma konusunda pek şeffaf değiller fakat Parrot Analytics gibi firmaların yaptıları çalışmalar ortaya çıkardı ki The Boys’un ilk sezonu beşinci haftasında 50 milyon izlenmeyi geçmiş durumda. Aynı süreçte Hessica Jones ise 20 milyon sayısına ulaşmıştı. Benze şekilde Luke Cage de beş haftalık süreçte 20 milyon sayısına ulaşmış Daredevil ve Iron Fist ise 15 milyonda kalmıştı.

Bu sırada The Boys ise ikinci sezonunun hazırlıklarına çoktan başlamış durumda ve yeni sezonun çekimleri de içinde bulunduğumuz günlerde gerçekleştiriliyor. İkinci sezonda Billy Butcher ile Homelander arasındaki gerilimin zirve yapmasını bekliyor olacağız.