2. Uluslararası Distopya Film Festivaline başvurular başladı!


Geçtiğimiz Aralık ayında yönetmen Hatice Aşkın direktörlüğünde ilki gerçekleşen 1. Uluslararası Distopya Film Festivali, bu yıl 19-20 Kasım 2022  tarihleri arasında  Kültür ve Turizm Bakanlığı ve BKM Mutfak işbirliğiyle yeniden düzenlenecek.

Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek 2.Uluslararası Distopya Film Festivali yarışma başvuruları açıldı. Festival kapsamında ulusal ve uluslararası distopik filmlerden oluşan ‘Uzun Metraj Film Seçkisi’, ‘Uluslararası Kısa Film Yarışması‘ ve ‘Ulusal Kısa Film Senaryo Yarışması’ gerçekleştirilecek.

Yarışmacılar 25 Temmuz 2022 tarihine kadar 2.Uluslararası Distopya  Film Festivali’ne Filmfreeway ve www.distopyaff.com üzerinden başvuruda bulunabilirler.

İlkinde Andaç Haznedaroğlu, Damla Sönmez, Didem Balçın, Fadik Sevin Atasoy ve Cansel Elçin gibi sinema sektörünün özel isimlerinin jüri olarak görev aldığı festivalin 2022 yılı jüri isimleri ve Onur Ödülü pek yakında açıklanacak.

Festival Direktörü Hatice Aşkın olurken, Caner Ural Festival Koordinatörü, Murat Subay Teknik ve İdari İşler Koordinatörü, Kerem Akça ise Uzun Metraj Program Direktörü olarak  görev yapacak.