2018 Altın Küre Adayları Belli Oldu!


Oscar'ların habercisi olan Altın Küre / Golden Globes 2018 adayları açıklandı. 1944 yılından beri TV Dizileri ve filmere bir çok dalda verilen Altın Küre ödülleri, bu sene 8 Ocak 2018'de dağıtılacak. Yabancı Dilde En İyi Film dalında Almanya'nın Oscar Adayı Fatih Akın'ın son filmi Paramparça Altın Küre'de de aynı dalda aday gösterildi. En fazla adaylık alan film ise 7 dalda aday olan Guillermo del Toro'nun The Shape of Water / Suyun Sesi filmi oldu. İşte tam liste:

En İyi Film (Drama)

Call Me by Your Name

Dunkirk

The Post

Suyun Sesi / The Shape of Water

3 Billboard Ebbing Çıkışı / Three Billboards Outside Ebbing, Missouri


En İyi Film (Komedi/Müzikal)

The Disaster Artist

Get Out

Muhteşem Showman / The Greatest Showman

I, Tonya

Uğur Böceği / Lady Bird


En İyi Yönetmen

Guillermo del Toro (The Shape of Water)

Martin McDonagh (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Christopher Nolan (Dunkirk)

Ridley Scott (All the Money in the World)

Steven Spielberg (The Post)

Oscar'ların habercisi olan Altın Küre / Golden Globes 2018 adayları açıklandı. 1944 yılından itibaren film ve TV Dizilerine verilen Altın Küre ödülleri

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)

Jessica Chastain (Molly’s Game)

Sally Hawkins (The Shape of Water)

Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Meryl Streep (The Post)

Michelle Williams (All the Money in the World)


En İyi Erkek Oyuncu (Drama)

Timothee Chalamet (Call Me by Your Name)

Daniel Day-Lewis (Phantom Thread)

Tom Hanks (The Post)

Gary Oldman (Darkest Hour)

Denzel Washington (Roman J. Israel, Esquire)


En İyi Kadın Oyuncu (Komedi/Müzikal)

Judi Dench (Victoria & Abdul)

Helen Mirren (The Leisure Seeker)

Margot Robbie (I, Tonya)

Saoirse Ronan (Lady Bird)

Emma Stone (Battle of the Sexes)


En İyi Erkek Oyuncu (Komedi/Müzikal)

Steve Carell (Battle of the Sexes)

Ansel Elgort (Baby Driver)

James Franco (The Disaster Artist)

Hugh Jackman (The Greatest Showman)

Daniel Kaluuya (Get Out)


En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Mary J. Blige (Mudbound)

Hong Chau (Downsizing)

Allison Janney (I, Tonya)

Laurie Metcalf (Lady Bird)

Octavia Spencer (The Shape of Water)


En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Willem Dafoe (The Florida Project)

Armie Hammer (Call Me by Your Name)

Richard Jenkins (The Shape of Water)

Christopher Plummer (All the Money in the World)

Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)


En İyi Senaryo

Guillermo del Toro ve Vanessa Taylor (The Shape of Water)

Greta Gerwig (Lady Bird)

Liz Hannah ve Josh Singer (The Post)

Martin McDonagh (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Aaron Sorkin (Molly’s Game)


En İyi Özgün Müzik

Carter Burwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Alexandre Desplat (The Shape of Water)

Jonny Greenwood (Phantom Thread)

John Williams (The Post)

Hans Zimmer (Dunkirk)


En İyi Animasyon Film

The Boss Baby

The Breadwinner

Coco

Ferdinand

Loving Vincent


Yabancı Dilde En İyi Film

A Fantastic Woman

First They Killed My Father

In the Fade

Loveless

The Square


En İyi Özgün Şarkı

Home (Ferdinand)

Mighty River (Mudbound)

Remember Me (Coco)

The Star (The Star)

This Is Me (The Greatest Showman)


En İyi Televizyon Dizisi – Drama:

The Crown

Game of Thrones

The Handmaid’s Tale

Stranger Things

This is Us


En İyi Televizyon Dizisi – Komedi:

Black-ish

The Marvelous Mrs. Maisel

Master of None

SMILF

Will & Grace


Televizyon Dizilerindeki En İyi Erkek Oyuncu Performansı – Drama:

Jason Bateman, Ozark

Sterling K. Brown, This is Us

Freddie Highmore, The Good Doctor

Bob Odenkirk, Better Call Saul

Liev Schreiber, Ray Donovan


Televizyon Dizilerindeki En İyi Kadın Oyuncu Performansı – Drama:

Caitriona Balfe, Outlander

Claire Foy, The Crown

Maggie Gyllenhaal, The Deuce

Katherine Langford, 13 Reasons Why

Elisabeth Moss, The Handmaid’s Tale


Televizyon Dizilerinde En İyi Erkek Oyuncu Performansı – Müzikal ya da Komedi:

Anthony Anderson, Black-ish

Aziz Ansari, Master of None

Kevin Bacon, I Love Dick

William H. Macy, Shameless

Eric McCormack, Will and Grace


Televizyon Dizilerinde En İyi Kadın Oyuncu Performansı – Müzikal ya da Komedi:

Pamela Adlon, Better Things

Alison Brie, Glow

Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel

Issa Rae, Insecure

Frankie Shaw, SMILF


Televizyon İçin Yapılmış En İyi Televizyon Dizisi ya da Filmi:

Big Little Lies

Fargo

Feud: Bette and Joan

The Sinner

Top of the Lake: China Girl


Televizyon İçin Yapılmış Dizi ya da Filmde En İyi Performans Gösteren Erkek Oyuncu:

Robert De Niro, The Wizard of Lies

Jude Law, The Young Pope

Kyle MacLachlan, Twin Peaks

Ewan McGregor, Fargo

Geoffrey Rush, Genius


Televizyon İçin Yapılmış Dizi ya da Filmde En İyi Performans Gösteren Kadın Oyuncu:

Jessica Biel, The Sinner

Nicole Kidman, Big Little Lies

Jessica Lange, Feud: Bette and Joan

Susan Sarandon, Feud: Bette and Joan

Reese Witherspoon, Big Little Lies


Televizyon İçin Yapılmış Dizi, Sınırlı Dizi ya da Filmde Sergilenen En İyi Yardımcı Rol Erkek Oyuncu:

David Harbour, “Stranger Things”

Alfred Molina, “Feud”

Christian Slater, “Mr. Robot”

Alexander Skarsgard, “Big Little Lies”

David Thewlis, “Fargo”


Televizyon İçin Yapılmış Dizi, Sınırlı Dizi ya da Filmde Sergilenen En İyi Yardımcı Rol Kadın Oyuncu:

Laura Dern, Big Little Lies

Ann Dowd, The Handmaid’s Tale

Chrissy Metz, This is Us

Michelle Pfeiffer, The Wizard of Lies

Shailene Woodley, Big Little Lies