2018 Oscar Ödülleri Adayları Açıklandı!


Bu yıl 90. kez düzenlenecek olan Akademi Ödülleri’nin adayları açıklandı. The Shape of Water / Suyun Sesi 13 dalda aday olarak damgasını vurdu. Kazananların 4 Mart 2018 günü belli olacağı 2018 Oscar Ödülleri'nin adayları ise şöyle:

En İyi Film
Call my By Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yönetmen
Christopher Nolan (Dunkirk)
Jordan Peele (Get Out)
Greta Gerwig (Lady Bird)
Paul Thomas Anderson (Phantom Thread)
Guillermo del Toro (The Shape of Water)

En İyi Kadın Oyuncu
Sally Hawkins (The Shape of Water)
Frances McDormand (Three Billboards Outside) Ebbing, (Missouri)
Margot Robbie (I, Tonya)
Saoirse Ronan (Lady Bird)
Meryl Streep (The Post)

En İyi Erkek Oyuncu
Timothee Chalamet (Call Me by Your Name)
Daniel Day-Lewis (Phantom Thread)
Daniel Kaliiya (Get Oout)
Gary Oldman (Darkest Hour)
Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Mary J. Blige (Mudbound)
Allison Janney (I, Tonya)
Lesley Manville (Phantom Thread)
Laurie Metcalf (Lady Bird)
Octovia Spencer (The Shape of Water)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
William Defoe (Florida Project)
Christopher Plummer (All the Money in The World)
Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Woody Harrelson (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Richard Jenkins (The Shape of Water)

En İyi Animasyon Filmi
The Boss Baby
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
Loving Vincent

En İyi Belgesel Film
Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Men In Aleppo
Strong Island

En İyi Görüntü Yönetimi
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
Shape of Water

En İyi Özgün Senaryo
The Big Sick
Get Out
Lady Bird
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Uyarlama Senaryo
Call Me By Your Name
The Disaster Artist
Logan
Molly’s Game
Mudbound

En İyi Kostüm Tasarımı
Beauty and The Beast
Darkest Hour
Phantom Thread
The Shape of Water
Victoria & Abdul

En İyi Film Müziği
Dunkirk
Phantom Thread
The Shape of Water
Star Wars the Last Jedi
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Özgün Şarkı
Mighty River (Mudbound)
Mystery of Love (Call Me By Your Name)
Remember Me (Coco)
Stand up for Something (Marshall)
This is Me (The Greatest Snowman)

En İyi Yapım Tasarımı
Beaty and Beast
Blade Runner
Darkest Hour
Dunkirk
Shape of Water

Yabancı Dilde En İyi Film
A Fantastic Woman
The Insult
Loveless
On Body and Soul
The Square

En İyi Kısa Animasyon Filmi
Dear Basketball
Negative Space
Garden Party
Lou
Revolting Rhymes

En İyi Kısa Film (Canlı Aksiyon)
Dekalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child
Watu Wote / All of us

En İyi Kısa Belgesel
Edith+Eddie
Heaven is a Traffic Jam on the 405
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop

En İyi Ses Kurgusu
Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
Shape of Water
Star Wars Last Jedi

En İyi Ses Miksajı
Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
Shape of Water
Star Wars: Last Jedi

En İyi Görsel Efekt
Blade Runner 2049
Guardians of The Galaxy Vol. 2
Star Wars The Last Jedi
War for the Planet of the Apes

En İyi Film Kurgusu
Baby Driver
Dunkirk
I, Tonya
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Majyaj ve Saç Tasarımı
Darkest Hour
Victoria & Abdul
Wonder