Ace Ventura Young Guns ve Major League 2020'de Geri Dönüyor


Yeniden yapma modası sinemayı ele geçiren akımların en önemlilerinden. Günümüzde severek izlemeyi sürdürdüğümüz 80'ler ve 90'ların yapımlarının tek tek Lazarus'un Çukuru'na sokulduklarını görüyoruz. 

1988 yılında kurulmuş olan Morgan Creek Productions'ın yaptığı yeni strateji duyurusunda önemli yeniden yapımların geleceği açıklandı. Young Guns ve Major League gibi önemli yapımlar başta olmak üzere, Jim Carrey'nin en sevilen filmlerinden Ace Ventura'nın dönecek filmler arasında olduğu şirket kurucusu James Robinson'ın oğlu David Robinson tarafından duyuruldu.

"Morgan Creek'e ait global olarak bilinen prestijli markalarımız günümüzün dijital ve televizyon dünyasında olağan dışı yaratıcı bir devrim için ideallerdir."

Ace Ventura rolüne Jim Carrey'nin dönmesini memnuniyetle karşılayacaklarını söyleyen David Robinson, bu yeni filmlerin tam olarak yeniden yapım olmaktan ziyade yeni oyunculara teslim edilen, " Orijinal yapımların ruhunu taşıyan yeni filmler" olarak tanımlanması gerektiğini söyledi. Örneğin Ace Ventura'nın kayıp çocuğunu konu olacağı bir filmin markayı yeniden hayata döndürebileceğini ifade etti.

Bu fikir 2007 yılında Ace Ventura Jr. olarak denendi ve Josh Flitter Jim Carrey'nin oğlu rolünde karşımıza çıkmıştı ve fakat bu film pek ilgi çekememişti.

"Ana akım bir yapım olarak yeniden yapmak istedik. Çünkü hayvan dedektifi hakkındaki bu yapım doğası gereği episodik. Bu tek kameralı bir diziden ortaya çıkmış bir marka."

Ayrıca Major League filmi hakkında de geçtiğimiz dönemde Charlie Sheen, aynı ekiple tekrardan bir araya gelmeye hazır olduklarını söylemişti. Fakat şirketin planları bu yönde görünmüyor. David Robinson, şirketin geleceğine olan bakışını şu sözlerle anlattı:

"Kitaplığımızın kalitesine bakarsak, James Robinson'ın 30 yıldır göstermiş olduğu öngörü sayesinde, günümüzdeki yeni dünyanın sunmuş olduğu fırsatlardan yararlanmak hususunda benzersiz bir noktadayız."