Açık havada ‘Bir Yaz Gecesi Festivali’ keyfi başlıyor!


İstanbulluları Beykoz Kundura’nın tarihi atmosferi ve Boğaz’ın kıyısında yıldızların altında karşılayan Bir Yaz Gecesi Festivali’nin altıncısı 29 Temmuz Cuma günü başlıyor.

60’lardan restore klasikler ve canlı müzik eşliğinde sessiz film programının yanı sıra, alternatif sahnelerin özgün grupları Hedonutopia ve The Away Days’i ağırlayacağı müzik programıyla da heyecan uyandıran Bir Yaz Gecesi Festivali, şehrin karmaşasından kaçmak isteyenlere huzurlu ve keyifli bir üç hafta sonu sunuyor.

Film ve müziğin uyumlu birlikteliğinden ilhamla hazırlanan Restore Klasikler programı bu yıl, Oscar ve Grammy ödüllü müzisyen Henry Mancini’ye odaklanıyor ve usta bestecinin müziklerini yaptığı “The Pink Panther / Pembe Panter”, “A Shot in the Dark / Karanlıkta Bir Çığlık”, “Breakfast at Tiffany’s / Tiffany’de Kahvaltı” ve  “The Party / Tatlı Budala”yı restore edilmiş kopyalarıyla Türkiye’de ilk kez seyirciyle buluşturuyor.

Festivalin canlı müzik eşliğinde sessiz film programında ise, İzlandalı elektronik ve deneysel pop grubu Múm, Türkçe saykedelik müziğin öncüleri BaBa ZuLa ve usta saksafoncu Korhan Futacı, sessiz film klasiklerine özel hazırladıkları müziklerle perdenin önünde olacaklar. 14 Ağustos’ta sona erecek festivalin kapanışını ise, alternatif sahnelerin özgün grupları Hedonutopia ve The Away Days konseri yapacak.

Festivale ulaşım için Beşiktaş rıhtımdan hareket edecek tekne servisi ve Beykoz İskelesi’nden kalkacak ring hizmeti ücretsiz sunulurken, özel araçlarıyla gelecek izleyiciler de ücretsiz otopark hizmetinden yararlanabilecek. 

Kundura Sinema ve Kundura Sahne’nin birlikteliğinde altıncısı düzenlenecek Bir Yaz Gecesi Festivali, 29 Temmuz-14 Ağustos tarihleri arasında Beykoz Kundura’da gerçekleşecek. Bir Yaz Gecesi Festivali’nden detaylar ve sınırlı sayıda biletler beykozkundura.com’da.