Amazon Lord of the Rings Dizisi İçin Görüşme Halinde!


J.R.R. Tolkein'in efsane kitap serisi Lord of the Rings'in televizyona uyarlanması için Warner Bros. çalışma halinde ve gelen haberlere göre diziyi yayınlamak için Amazon şu an favori konumda yer alıyor. Konu ile söylenti durumundaki bilgilere göre ise şirketler arasındaki görüşmeler henüz erken aşamada.

Serinin sıkı takipçileri üzerinden oldukça zaman geçen Peter Jackson tarafından yapılan film serisinin ardından yeni bir uyarlama için gün sayıyorlardı. Game of Thrones'un sona erme dönemine girdiği şu süreçte ise oluşacak boşluğu daha da büyük bir marka ile doldurma çabaları yapım şirketlerinin gündeminin en önemli konuları arasında. Ayrıca Netflix'den ciddi anlamda geri kalmaya başlayan Amazon için de aradaki farkı kapatmak için bu tür büyük ilgi toplayacak yapımların anlamı büyük. 

Temmuz 1954'te ilk kez yayınlanan The Lord of the Rings serisi tarihin en çok satan romanlarından biri olmasının yanında sayısız oyuna, filme ve başka romanlara ilham kaynağı ya da çıkış noktası olma özelliğine sahip. Bu sebeple hikayesinden çok yarattığı evren ile dünyaya büyük bir değer katmış olan The Lord of the Rings'in televizyonlar ile tanışması için sabırsızlanıyoruz.