Batman v Superman’in R-Rated Versiyonu Sinemaya Çıkabilir


Batman v Superman: Dawn of Justice, her ne kadar gişede başarısız olmasa bile Warner Bros. için hayal kırıklığı olduğu bilinen bir gerçek. Hele ki ilk haftasonunun ardından bir milyar doları rahat geçmesi düşünülen film eleştirmenlere yaranamamasının ardından büyük bir düşüş yaşamıştı.

Şimdi yapımcılar bu açığı kapatmanın bir yolunu düşünüyorlar ve akıllarında R-Rated “Ultimate Cut” versiyonu sinemaya çıkarmak var. Hatırlayacağınız gibi Zack Snyder, filmin evlerimize 30 dakika uzatılarak toplamda 3 saat sürecek bir halde geleceğini söylemişti. Bu uzun versiyonun çizgi roman hayranlarını ve eleştirmenleri daha çok memnun edeceği ve toplumun da ilgisini çekmesi bekleniyor.

Deadpool’un 60 milyon dolardan az bir bütçeyle 750 milyon dolar kazanmış olması bu yılın büyük olaylarından biriydi. Batman v Superman: Dawn of Justice’in 300 milyon dolar civarı bir bütçe ile geliri 790 milyon dolar civarında. Bu iki yapım aynı zamanda bu yılın gişe rakamı en yüksek ikinci ve üçüncü filmi. İlk sırada ise 850 milyon dolar barajını aşan Zootopia bulunuyor.