Beetlejuice’un Devam Filmi Projesi Rafa Kalktı


Tim Burton ve Michael Keaton’ı yeniden bir araya getirerek heyecan yaratan Dumbo, Beetlejuice’un da haberleri dolaşan devam filmini gündemde tutmayı sürdürüyordu. Yıllar sonra bir araya gelen ikilinin sinemaseverlerin bu hayalini gerçekleştirme ihtimalinin doğması bile büyük bir heyecan dalgası yaratmaya yetmişti. Warner Bros.’un Beetlejuice ile ilgili uzun zamandır bizi bilgilendirmemesi açıkçası üzücü gelişmelerin kapıda olduğunun habercisiydi ve beklenen kötü haber geldi.

Yabancı basında çıkan haberlere göre Beetlejuice 2 projesi, Warner Bros. tarafından durduruldu. Şirket çalışanlarından birinin açıklaması “Proje aktif geliştirme sürecinde değil” şeklinde oldu.

Bu durum Tim Burton’a da soruldu ve ünlü yönetmen şu cevabı verdi:

“Yaşananların alt metni şu, Tim Burton ve Michael Keaton Beetlejuice projesini ilk filmdeki heyecanı yakalamadan yeniden düşünmeyecek.”

Aslında bu demeç yüreklere su serpen cinsten. Yapmış olmak için yapılacak bir devam filmindense bu efsane ikilinin yeniden bir şeyler üretmeye heyecan duymasını beklemek bize eğer bir gün izlersek yıllar sonra yine aynı heyecanla Beetlejuice keyfini tadabilmemize olanak saylayacaktır.