Ben Affleck Solo Batman Filmini Geoff Johns ile Birlikte Yazdığını İma Etti


Geçen yıl Comic-Con fuarında Ben Affleck’in solo Batman filmini, Batman çizgi romanlarının yazarlarından Geoff Johns ile yazdığı söylentisi ortaya atılmıştı. Hayranların bu konunun açıklanması konsunda bir beklentisi oluşsa bile herhangi bir resmi onay gelmedi.

Fakat şimdi durumlar değişti. Filmin vizyona girmesi ile soru yağmuruna tutulan Ben Affleck, Batman filmi hakkında verdiği bir cevapta bu konuya değindi.

“Geoff Johns zeki biri. Bu filmdeki en büyük kaynağımızın çizgi romanlar olduğunu düşünüyorum. O da aynı fikirde. Ne zaman bir çizgi romanla ilgili konuşsak ‘A evet, onu yazdım.’ diyor ve ben onun yanında saçmalıyor gibi gözüküyorum. Her şeyi yazdığını söylüyor. O ve ben beraber bir şey üzerinde çalışıyoruz ve ben bundan çok etkilendim. Onu seviyorum. O en iyisi.” dedi.

Çizgiroman yazarlarını pek takip etmiyorsanız Johns hakkında biraz bilgi verelim. Kendisi Justice Leage, Green Lantern and Batman: Earth One’ı ve Smallville ve The Flash gibi dizilerin bazılarını yazdı ki bu da onun uyarlama konusunda deneyimli olduğu sonucunu doğuruyor.

Affleck ve Johns bir çeşit rüya takım olabilir. Batman v Superman: Dawn of Justice’e gelen eleştirilerden sonra ikili, Batman filminde bu zayıf yönleri kapatabilecek yetenekte görünüyor.