Blade Runner 2049'un Film Süresi Ortaya Çıktı


Denis Villeneuve’ün çok beklenen filmi 2017 sonbaharının olumlu ya da olumsuz en çok ses getiren filmi olamaya aday. Bu haberde tavsiyemiz filmi bulabileceğiniz en konforlu salonda izlemeniz olacak.

Filmin süresi şu an için Warner Bros. tarafından resmi olarak açıklanmadı fakat Sony Rusya’dan bir yetkili, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada filmin toplam süresinin 163 dakika olacağını duyurdu. Bu da filmin toplam 2 saat 43 dakika olacağını gösteriyor.

Bu tür filmlerin bu sürelerde olmasına artık alıştık. Bundan önce durumun en önemli örneklerinden biri 169 dakika olan Christopher Nolan filmi Interstellar gösterilebilir. 2012’de vizyona giren Peter Jackson’ın The Hobbit: An Unexpected Journey filmi de ayrıca 169 dakika.

Marvel’ın en uzun vizyon süresine sahip filmi 147 dakikalık Captain America: Civil War. Orijinal Blade Runner 117 dakika uzunluğunda. Benzer filmler arasında en uzunu olarak Martin Scorsese’nin Oscar adayı filmi The Wolf of Wall Street’i 179 dakika ile sayılabilir. Yine yakın dönemin filmlerinden Quentin Tarantino’nun The Hateful Eight filmi 168 dakika uzunluğundaydı.