BluTv Başarılarını Artırarak Büyümeye Devam Ediyor


Türkiye’nin lider yerli platformu BluTV ‘önce içerik kalitesi’ diyerek başarılarını sürdürmeye devam ediyor. Kurulduğu günden bu yana her orijinal yapımı ile dikkat çeken BluTV, tüm dünyanın yakından takip ettiği projeleri de kütüphanesinde bulundurmaya devam ediyor. 

Türkiye’nin ilk abonelikli video platformu olarak 2016 yılında yayın hayatına başlayan BluTV iddialı orijinal içerikleri, ilgi çekici yerli ve yabancı dizileri, geniş film seçkisi, özgün belgeselleri ve Warner Bros Discovery ile gerçekleştirdiği stratejik ortaklıkla‚ en çok ziyaret edilen yerli lider online video platformu olarak yayın hayatına devam ediyor. 

BluTV CEO’su Deniz Şaşmaz Oflaz ‘2022 ilk yarı yıla oranla büyük bir başarıya imza atarak ciro bazında %125, abonelikte ise %62’lik bir büyüme yakaladık. Hedefimizde, Masum’dan başlayarak sezonlarca süren Sıfır Bir, Sokağın Çocukları, Bozkır, Saygı gibi daha önce hayata geçirdiğimiz kült dizilerimize yenilerini eklemek var. İkinci yarı yıldan ise beklentilerimiz daha yüksek, 10 Ağustos’ta yayınlanmaya başlayacak Magarsus ve ikinci sezonu sette olan Bir Behzat Ç. Hikayesi: “Çekiç ve Gül” için heyecanlıyız’ şeklinde açıklamada bulundu. 

2021 yılında Warner Bros Discovery’den %35’lik bir yatırım alarak stratejik ortaklık kuran BluTV kullanıcılarına 10 bin saatten fazla içerik, 35 orijinal belgesel ve program, 34 orijinal dizi ve film, 101 sezon 714 bölüm, 60 canlı yayın kanalı izleme imkanı sunuyor.