Boğaziçi Film Festivali’ne Akreditasyon ve Gönüllü Başvuruları Başladı​


T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları, Kurumsal İş Ortağı TRT ile Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı'nın destekleriyle 18-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek 7. Boğaziçi Film Festivali’nin heyecanına 8 gün boyunca ortak olmak ve dopdolu film programını ile film söyleşilerini takip etmek isteyen sinema endüstrisi ve basın mensupları açılan akreditasyon 4 Ekim’e kadar yapılacak.

Festival süresince çeşitli alanlarda görevlendirilecek gizli kahramanları belirlemek için de başvurular başladı. Organizasyonun çeşitli alanlarında çalışacak gönüllü olmaya başvurmak için 18 yaşını doldurmuş olmak, 18 -25 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul'da olmak ve Festival süresince vaktini Boğaziçi Film Festivali'ne ayırmaya gönüllü olmak, yeterli olacak.

Her iki başvuru 09 Eylül – 04 Ekim tarihleri arasında festivalin resmî web sitesi www.bogazicifilmfestivali.com adresinden yapılırken, başvuru değerlendirme sonuçları ise e-posta yoluyla duyurulacak.

Festival Mekanları

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi tarafından düzenlenen 7. Boğaziçi Film Festivali, bu yıl 18-25 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek ve gösterimler Atlas, Beyoğlu ve Kadıköy sinemalarında yapılacak.