Bomontiada ALT Sinema Günleri’nde Bu Hafta


Bomontiada’nın Başka Sinema işbirliğiyle düzenlediği “Sinema Günleri” bu hafta gösterilecek sezonun öne çıkan filmleri ile sona eriyor.

Bugüne kadar birçok festivalde de yer alan “Halef” filmi, 7 Şubat Perşembe günü yönetmeni Murat Düzgünoğlu’nun da katılımıyla izlenebilecek. Gösterimin ardından başarılı yönetmen ile bir söyleşi gerçekleştirilecek.

bomontiada ALT’ta, 9 Şubat Cumartesi günü saat 17.00’de Valeska Grisebach’un “Western”, 10 Şubat Pazar günü ise Lukas Dhontun’un yönetmenliğini üstlendiği “Girl” filmi seyircisiyle buluşacak.


Halef

Beklenmedik bir şekilde tekrar bir araya gelen iki erkek kardeşin öyküsünü anlatan film, aslında insanoğlunun en kadim korkusu olan ölüm ve bu korkuyla baş etmek için çare arayışını ele alıyor.

Tarih: 7 Şubat, Perşembe

Saat:20:30

Mekan: bomontiada ALT

Bilet Fiyatı: Tam 20 TL, Öğrenci 15 TL

Biletler Mobilet’den temin edilebilir.


Western

Bir grup Alman işçi, Bulgaristan'ın Yunanistan sınırına yakın kırsal bir bölgesinde, bir hidroelektrik santrali inşaatında çalışmaya başlamıştır. Bu işçiler, yakın köydeki Bulgarlarla hem dil sorunu, hem de bariz kültürel farklılıklar nedeniyle düzgün bir iletişim kuramamaktadır. Buna rağmen işçilerden Meinhard, halktan insanlarla arkadaş olmaya çalışır. Ancak bu durum hem kendi arkadaşları, hem Bulgarlar arasında şüpheyle karşılanır.

Tarih: 9 Şubat, Cumartesi

Saat:17:00

Mekan: bomontiada ALT

Bilet Fiyatı: Tam 20 TL, Öğrenci 15TL

Biletler Mobilet’den temin edilebilir.


Girl

Film, profesyonel bir balerin olmak için çabalayan 15 yaşındaki ergen trans birey Lara’nın hikâyesini anlatıyor. Lara, bir yandan ergenliğin getirdiği huzursuzlukla başa çıkmaya çalışırken bir yandan da bale eğitimindeki zorlukları aşmaya çalışıyor.

Tarih: 10 Şubat,Pazar

Saat:17:00

Mekan: bomontiadaALT

Bilet Fiyatı: Tam 20 TL, Öğrenci 15TL

Biletler Mobilet’den temin edilebilir.