Bordo Bereliler 2: Afrin çekimleri sürüyor.


Türkiye,“Bordo Bereliler” ile Afrin’deki terör hedeflerine yönelik olası operasyona hazırlanırken, Özel Kuvvetlere bağlı bordo bereli askerlerin terör örgütlerine yönelik yaptıkları operasyonu konu alan ve Afrin’de başlayıp, Bursa İnegöl’de son bulan “Bordo Bereliler 2: Afrin” filminin çekimleride tüm heyecanı ile devam ediyor.

Senaryosu ve başarılı aksiyon sahneleri ile şimdiden çok konuşulan filmin çekimlerinde ise yüzde yüz yerli üretim silahlar kulanılıyor. MPT-76 (Milli Piyade Tufegi), MPT-55 ve MPT55-K (Milli Piyade Tufegi), T40R tek atim bombaatar(launcher), JMK BORA-12 (Tam Profesyonel uzun menzilli keskin nisanci tüfeği)40 mm tamburali bombaatar ve Canik 55 gibi Türkiye üretimi silahların kullanıldığı filmin ekibi sıcak gündemi de takip ediyor.

Yönetmenliğini Erhan Baytimur’un,senaristliğini Coşkun Gündoğdu ile Ayça Baytimur’un, yapımcılığını ise Erdoğan Yaprak ile Ali Ertem’in (16 Yapım Medya),üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Cenk Ertan, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Cavit Çetin Güner, Kübra Dilara Çelen, Çiğdem Batur, Emel Dede, Ozan Güler, Oğuz Yağcı, Balamir Emren, Ergun Kuyucu, Gencer Güvercin, Mehmet Dindar, Erol Yavan yer alıyor.