“Boşuna Beklemeyin Kapatıyoruz” Star Wars IX’un Başına J.J. Abrams Getirildi


Disney ve Lucasfilm, Star Wars: Episode IX’u The Force Awakens filmi ile çok eleştiri toplayan J.J. Abrams’a emanet etti. Hatırlatmak gerekirse firma, anlaşmazlıklar sonucu filmin daha önceden belirlenmiş yazar ve yönetmeni Colin Trevorrow ile yollarını ayırmıştı.

Şu an için senaryo sürecini tek başına yürüten Chris Terrio’ya katılacak olan Abrams hakkındaki resmi açıklamayı Lucasfilm başkanı Kathleen Kennedy yaptı:

“J.J. Abrams, Force Awakens ile birlikte umabileceğimiz her şeyi bize sundu ve onunla birlikte bu üçlemeyi tamamlayacak olmaktan çok mutluyum.”

Daha öncesinde Han Solo filmini yönetecek olan Phil Lord ve Chris Miller ikilisini görevden alan Lucasfilm, bu görevi tecrübeli yönetmen Ron Howard’a verdi.

Kaynaklarımızda Abrams’ın dönüşü konusunda oldukça olumlu yorumlar yapılsa da hepimiz önceki filmi izledik ve birbirimizi kandırmamızın anlamı yok. İsmiyle pek ümit vermese bile yapılan demeçlerle yaşanacağı kesinleşen sürprizlere gebe olan The Last Jedi’ın yarattığı yeni heyecan da bu haberle birlikte bizim için yok olmuş durumda.