Çağrı Filmi 45 yıl sonra 4K olarak vizyona giriyor.


Mustafa Akkad’ın yönetmenliğini yaptığı Çağrı: İslamiyetin Doğuşu filmi iki yıla yakın süren çalışmaları sonrası 4K görüntü ve 2D dijital ses kalitesiyle, 45 yıl sonra yeniden sinemaseverlerle buluşacak.  

2005’te Ürdün’de bombalı saldırı sonrasında vefat eden filmin yönetmeni Mustafa Akkad'ın oğlu Malek Akad tarafından yenilenen film, 15 Nisan'da vizyona girecek.İstanbul'da filmin basın gösterimine katılan  Malek Akad soruları cevapladı.

Yaptıkları işle büyük gurur duyduğunu söyleyen Malek Akad, "Böyle büyük bir film yapmak benim için büyük bir gurur. Sadece babam için değil bu film dünya için önemli. En iyi teknolojiyi kullanmaya çalıştık. 4K film yaptık. Çok uzun zaman oldu ama bunu yapmak benim için büyük bir onur oldu. Şimdi tekrar sinemada görmek böyle güzle bir filmi tekrar görmek çok güzel" ifadelerini kullandı.

İstanbul'da olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Akkad, büyükannesinin Türk olması nedeniyle Türkiye ile güçlü bağlar hissettiğini söyledi. 

Filmin Türkiye dağıtımcısı firmanın yöneticisi Pamir Demirtaş ise, “Film benim çok küçük yaşlardan beri izlediğim ve sevdiğim bir film. Malek’in filmi tekrar yenilediğini biliyorum, Malek zaten benim görüştüğüm bir arkadaşım. Film Orta Doğu’da da bu konuma gelmişti. Ben de Türkiye için böyle bir düşüncem olduğunu kendisine söyledim. Beraberce Türkiye’ye getirmeye karar verdik. Filmden ticari olarak bir beklentimiz, kaygımız yok. Daha çok babaya olan saygı ve hürmetten dolayı Malek’in çok emeği var. Eğer çok insan izlerse biz tabii ki çok mutlu oluruz. Çünkü çok güzel yenilendi her şey. Önceliğimiz filmin beğenilmesi. Televizyonda değil de sinemada farkının görülmesi. Sinemanın çok farklı bir etkisi olacağını biliyoruz. İnşallah bunu gerçekleştiririz tekrardan” diye konuştu.