Cemil Şov Filminin Soundtrack Albümü Yayınlandı


Dünya prömiyerini Şubat ayında Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde gerçekleştirecek olan Cemil Şov (The Cemil Show) sinema filminin besteci Taner Yücel imzalı soundtrack albümü tüm dijital mecralarda yayınlandı. Barış Sarhan'ın yazıp yönettiği Cemil Şov’un başrollerinde Ozan Çelik, Nesrin Cavadzade, Alican Yücesoy ve Cezmi Baskın gibi ünlü oyuncular yer alıyor.

Zaman makinasına binmiş bir soundtrack albüm: Cemil Şov

Filmde, eski bir Yeşilçam aktörüyle yolları karanlık bir biçimde kesişen bir güvenlik memurunun hikayesi anlatılıyor. Besteci Taner Yücel de filmin soundtrack albümündeki ilham kaynağının Yeşilçam aksiyon sahnelerinde kullanılan müzikler olduğunu ifade ediyor. Taner Yücel yapım sürecinde ayrıca, John Carpenter, Lalo Schifrin, Philip Glass, Alessandro Alessandroni, Bruno Nicolai, François De Roubaix, John Barry gibi isimlerden etkilendiğini belirtiyor.

Altı ay süren bir çalışmanın ürünü olan albümdeki müzikal yoğunluk dikkat çekiyor. Yücel, gerçekçi bir retro atmosfer yaratan müzikal alt yapıdaki bu genişliği, hiç bir orkestra ya da bir stüdyo desteği olmadan ürettiğini açıklıyor ve projedeki en büyük zorluğun bu olduğunun altını çiziyor.

Fimin yönetmeni Barış Sarhan, Taner Yücel’in filmin atmosferini gerçekçi kılmakta çok önemli bir iş çıkarttığını ve Yücel’in hiç bir kolay yola sapmadan büyük bir iddiayla müzikleri yaptığını belirtiyor. Filmin Türkiye gösteriminden önce soundtrack albümünü dinlemek de filmle ilgili beklentileri yükseltiyor.

Albümde trompetlerde Can Ömer Uygan, masteringte Görkem Karabudak yer alıyor. Albüm herhangi bir plak şirketi olmadan, bağımsız bir şekilde yayınlanıyor.