Disney Indiana Jones 5’i Duyurdu Harrison Ford ve Steven Spilberg Geri Dönüyor!


Bunu duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Disney, Indiana Jones 5’e yeşil ışık yaktı ve Harrison Ford ve Steven Spielberg uzun zaman sonra bir devam filmi için geri dönüyorlar.

19 Temmuz 2019’da çıkması planlanan filmin resmi açıklaması Lucasfilm ve Disney tarafından dün yapıldı. Spielberg’lü filmlerin ardından Harrison Ford, yapıma sadık kalmış ve başka bir Indiana Jones’da oynamamıştı.

Kamera arkasıda, şu anki Lucasfilm başkanı Kathleen Kennedy ile Frank Marshall filmin yapımını yürütecek.  Bu ikilinin beraber yaptığı ilk film House of Mouse olmuştu. Yapılan açıklamada Disney Başkanı Alan Horn sinemanın büyük maceracısını selamladı ve “ Indiana Jones, sinema tarihinin en büyük kahramanlarından ve onu 2019’da sinemaya geri getirmek için sabırsızlanıyoruz. Bu şüphesiz büyük bir yönetmen, oyuncu, yapımcı, başrol ve karakter uyumu. Biz Harrison ve Steven’ın yeni macerasını yapacak olmaktan daha mutlu olamazdık.” dedi.

Resmi olarak Harrison Ford meşhur arkeoloğunun dönüşü Disney’in en uzun aralıklı devam filmi olacak ve 19 Temmuz 2019’da Amerika’da ve ona yakın bir sürede ülkemizde sinemalarda izlenebilecek.