Dolph Lundgren Deadpool 2’de Cable Olmakla İlgilendiğini Açıkladı


Anlaşılan Deadpool’un ikinci filminin başarıyı sürdürebilmesi için en önemli basamaklardan biri de Cable olacak. Daha önce bu rolle ilgilendiğini duyuran Stephen Lang’in ardından bu rol için John Hamm ve Jefferey Dean Morgan’ın da isimleri geçmişti.

Şimdi bu isimlere Rocky , The Expendables ve Universal Soldier filmlerinden hatırlayabileceğiniz Dolph Lundgren de katıldı. Lundgren ayrıca 1989 yapımı Punisher’da Frank Castle’ı canlandırmıştı. Ünlü oyuncu geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Marvel dünyasına dönmekle ilgilenebileceğini söyledi.

“Pek fazla süper kahraman filmi izlemedim. Bunun tabii ki sebepleri var. Bilemiyorum. Aslında filmler yapmakla oldukça meşgulüm. Fakat bir ismi iyi duydum. Deadpool’a Cable diye biri mi gelecekmiş? İri yarı bir arkadaş mıymış? Sanırım bu işi yaparken bir kaç kıç tekmeleyebilirim. Göreceğiz. Karakterin bir fotoğrafını gördüm ve bence o Ivan Drago (Rocky) ile Gunner Jensen’in (The Expendables) bir karışımı gibi... Bilemiyorum.” diye konuştu.

Bize göre de Lundgren hem görünüşü ve hem de kariyeri ile bu role çok uygun biri ve kesinlikle çizgi roman filmleri evreninde kendine bir yeri hakediyor. Bekleyip göreceğiz...