Dostluk Kısa Film Festivali’nin Jüri Başkanı Belli Oldu!


Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi destekleri ile Balkon Film organizasyonunda bu yıl 14-15-16 Aralık 2018 tarihlerinde ilki düzenlenecek olan festivalin yarışma filmlerini değerlendirecek jüriye başkanlık edecek isim belli oldu.

Fethi Gemuhluoğlu’nun “dostluk” felsefesinden yola çıkan, Direktörlüğünü Faysal Soysal’ın ve Genel Sanat Yönetmenliğini Mehmet Lütfi Şen’in yaptığı “Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali”, “Kısa Metraj Film Yarışması” ana yarışma kategorisinden oluşuyor. Yarışmada dereceye girecek filmleri seçecek jüriye ise Antalya, Adana, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası festivalde ödüller kazanan ve sinemasıyla adından çokça söz ettiren bir isim; Yüksel Aksu başkanlık edecek.

Dondurmam Gaymak, Entelköy Efeköy’e Karşı, İftarlık Gazoz gibi güçlü filmlere imza atan, filmlerindeki konuları şiirsel bir dille anlatan Aksu, trajediden komedi yaratması, özgün bir tarza sahip olması, sineması ve akademisyenliği ile bugüne kadar birçok genç kısa filmciye desteği ve dostluğu ile tanınıyor.

1.’ye 40.000 TL, 2.’ye 20.000 TL, 3.’ye 12.000 TL ile bir kısa filme 15.000 TL değerinde Fethi Gemuhluoğlu Dostluk Ödülü verilecek olan yarışma başvuruları ise FilmFreeway veya festivalin resmi adresi www.dostlukfilmfestivali.com dan 15 Ekim 2018 Pazartesi saat 17.00’a kadar devam ediyor.