Ediz Hun, Gemlik Film Festivali'nde


Türk Sineması'nın usta ismi Ediz Hun, 2.Gemlik Film Festivali'nde ''Eşref Kolçak Onur Ödülü''nü almak için geldiği Gemlik'te, bir söyleşi yaptı.

Başak Koç moderatörlüğünde düzenlenen söyleşide Ediz Hun, kariyerinin ilk yıllarından itibaren yaşadıklarını anlattı. Akademisyenlik de yapan ve kariyerinin zirvesinde Norveç'e giderek bir üniversite daha okuyan Ediz Hun, bu konuda en büyük destekçisinin eşi Berna Hun olduğunu belirtti. Ediz Hun, eşi Berna Hun'u sahneye ''Seni de bir tanısınlar'' diyerek davet etti ve eşini öpücüklere boğdu.

Sanatçı, sahnede eşine ''35 yaşında 130 film çekmişken Norveç'e gittim. Eşime, ''Tekrar üniversiteye başlayacağım, benimle geliyor musun?'' dedim, ''Tabi ki'' dedi.'' diyerek teşekkür etti. 

Ediz Hun gençlere hiçbir şeyin son olmadığını söyleyerek ''Gençler hiçbir şey için son değildir. Eşim, benimle Norveç'e geldi ve altı buçuk sene boyunca orada benimle kaldı. İnsan azmettiği takdirde her şeyi yapar. Yeni bir hayat her zaman için vardır. Her şeye yeniden başlamaya imkanınız var, lütfen moralinizi yüksek tutun.'' dedi.

Hun, ''Yaşamın amacı sevgidir sevgi olağanüstü bir olgudur. Dostluklar arkadaşlıklar sevgiden doğar. Lütfen sevgisiz kalmayın. Hep birbirimizi sevelim. Kavga yok, küslük yok sadece sevgi var.'' diyerek sevginin en güçlü hazine olduğunu belirtti. 

Söyleşi sonunda Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Ediz Hun'a zeytin fidesi takdim etti ve ''Sizi burada ağırlamaktan büyük bir kıvanç duyuyoruz. İyi ki buradasınız.'' dedi. Söyleşinin sonunda Ediz Hun, etkinliğe katılan Gemlikliler ile toplu fotoğraf da çektirdi ve ayakta alkışlandı. 

Bidolu Sinema farkıyla tüm bilgiler burada, vizyonda bu hafta, vizyona yeni giren filmler, sinema, yeni filmler, sinemalarda bu hafta, beyazperde, sinemalar