Ewan McGregor Yeniden Obi-Wan Kenobi Olmak İstiyor


Mark Renton, Ewan McGregor’ı yakın zamanda tekrar izleyeceğimiz tek rol olmayabilir. Yaptığı açıklamalarda bu rolü tekrar canlandırmayı isteyip istemediği sorulan oyuncu “bunu yapmaktan çok hoşlanabilirim.” dedi.  Şu an Danny Boyle’un devam filmi Trainspotting 2’de boy göstermeye hazırlanan ünlü oyuncu, Obi-Wan’ı tekrar canlandıracaksa bunun bir konuk olmaktan çok bir spinoff film olmasını istiyor.

“Bunu tekrar yapmayı çok isterim. Bence Episode III ve Episode IV arasında hikayede büyük bir boşluk var. Bence bu bir Obi-Wan filmi olmalı. Bu benim oynadığım Obi ve Alec’in Obi-Wan Kenobi’si arasındaki köprüyü kurmalı. Ne kadar süredir o çöldedir? Bence bir 20-30 yıl kadar.” sözleriyle projeyi kafasında tasarladığını belli etti.

Sonrasında bununla ilgili resmi bir plan olmadığını söyleyen McGregor, The Force Awakens’a sesi ile katılmasının ardından Obi-Wan Kenobi’nin hala oldukça hayatta olduğunu gösterdi. Peki ya onu gelecek filmlerde görecek miyiz? Ewan McGegor bu soruyu yanıtladı.

“Bunun hakkında bir bilgim yok. Şu ana kadar üçlemede bir yerim yok fakat ben Alec Guinness olabilirim. Nasıl olur bilmiyorum. Bunun hakkında bir plan olup olmadığını da bilmiyorum. Obi-Wan Kenobi’yi bir spinoffda tekrar canlandırmayı isterim. Bunun üçlemelerden birinde gerçekleşmesi mümkün olur mu emin değilim. Ve fakat hayranların bunu istediğinden eminim.” dedi.