Fantastik Roman Nevermoor'u Drew Goddard Sinemaya Uyarlayacak


The Martian ve The Cabin in the Woods gibi işleriyle bilinen, Oscar adayı yazar Drew Goddard, yeni bir kitap uyarlamasının senaryosunu kaleme almaya hazırlanıyor. Jessica Townsend'in yazdığı ünlü roman Nevermoor: The Trials of Morrigan filmini Drew Goddard uyarlayacak ve yapımını yürütecek.

Romanın tanıtım yazısı şu şekilde:

"Morrigan Crow lanetlenmiştir. Herhangi bir çocuğun doğabileceği en şanssız günde Eventide'da doğmuştur ve sonrasında fırtınalardan kalp krizlerine kadar her türlü talihsizliklerden sorumlu tutulmuştur ve daha kötüsü on ikinci doğum gününü gece yarısında ölmek zorunda olmasıdır.

Fakat Morrigan kaderini beklerken Jupiter North isimli unutulmaz bir yabancı adam gelir. Kara dumanlı sırtlanlar ve gölge avcıları tarafından kovalanan bu adam, onu güvenli ve gizli bir yere, Nevermoor isimli büyülü bir şehre götürür.

Morrigan, sonrasında Jupiter'in kendisini Wundrous Society isimli prestijli bir organizasyona katılması için seçtiğini keşfeder. Bu gruba katılabilmesi için dört zorlu ve tehlikeli sınavı, rakibi olan kendisi gibi yüzlerce çocuğa karşı geçmek zorundadır ve bu yetenekli çocukların yanında Morrigan kendini bu kadar becerili görmemektedir. Nevermoor'un güvenli alanında kalmak için Morrigan, bu sınavları geçmenin bir yolunu bulmalıdır yoksa şehri terk etmek ve ölümcül kaderiyle yüzleşmek zorundadır."

Cloverfield filmi ile tanınan Goddard sonrasında ise Lost dizisi için bazı bölümleri kaleme aldı. İlk yönetmenlik deneyimini ise The Cabin in the Woods ile yaşadı ve sonrasında The Martian filmi ile En İyi Uyarlama Senaryo dalında Oscar adayı olmayı başardı.