Güncel İtalyan Sineması Akbank Sanat'ta


Akbank Sanat, Ocak ayında İtalyan Kültür Merkezi’nin işbirliği ile Güncel İtalyan Sineması’ndan örnekleri izleyici ile buluşturuyor.

Akbank Sanat Sinema Kuşağı kapsamında düzenlecek etkinlikte; 16 Ocak Salı günü oyuncular arasında ünlü Hollywood yıldızı Sharon Stone’un da yer aldığı “Bir Altın Çocuk”, 23 Ocak Salı günü “Sen Hiç Aya Gittin mi?”, 30 Ocak Salı günü İtalyan sinemasının yükselen yıldızı Marco Bocci’nin başrolde olduğu “Italo” filmleri gösterilecek.

 İtalyanca orijinal ve Türkçe alt yazılı olarak ücretsiz olarak izlenebilecek etkinliğin davetiyeleri gösterimlerden bir saat önce Akbank Sanat Danışma’dan temin edilebilecek.

 ETKİNLİK: Akbank Sanat Sinema Kuşağı – GÜNCEL İTALYAN SİNEMASI

Yer: Akbank Sanat

Program: 

16 Ocak 2018, Salı saat: 19.00 Bir Altın Çocuk (Un Ragazzo D’oro)

23 Ocak 2018, Salı saat: 19.00 Sen Hiç Aya Gittin mi? (Sei Mai Stata Sulla Luna?)

30 Ocak 2018, Salı saat: 19.00 Italo

 Tüm filmler İtalyanca orijinal ve Türkçe altyazılı gösterilecektir.

Etkinlik ücretsizdir. Salon kapasitesi kadar davetiye film gösterim saatinden bir saat önce Akbank Sanat Danışma’dan dağıtılmaya başlanacaktır.


AKBANK SANAT SİNEMA KUŞAĞI GÜNCEL İTALYAN SİNEMASI

BİR ALTIN ÇOCUK (Un Ragazzo D’oro)

Tarih: 16 Ocak 2018, Salı saat: 19.00

Yönetmen: Pupi Avati

Oyuncular: Riccardo Scamarcio, Sharon Stone, Cristiana Capotondi

Yapım Yılı2014/102’ /DVD

Ettore, B sınıfı filmler yapan bir senaristtir. Davide, güzel, gerçek bir şeyler yazmak isteyen reklam yazarıdır. Baba ve evlat asla birbirlerini anlamamışlardır. Ettore intihar gibi görünen bir trafik kazasında ölünce, Davide babasının Ludovica adında çok güzel bir kadın olan yayıncısına otobiyografik bir eser yazma sözünü verdiğini farkeder. Davide nihayet babasını tanımaya karar vermiştir ve sürekli Ludovica’yı görmek istemektedir. Bilgisayarda babasının yazmakta olduğu metni umutsuzca aramayı sürdürür. Sonunda, ulaşılmaz bir kadına olan imkansız aşkından bahsederek, sanki babasıymış gibi kitabı yazmak ona düşer.


SEN HİÇ AYA GİTTİN Mİ? (Sei Mai Stata Sulla Luna?)

Tarih: 23 Ocak 2018, Salı saat: 19.00

Yönetmen: Paolo Genovese

Oyuncular: Raoul Bova, Liz Solari, Nino Frassica

Yapım Yılı2015/119'/DVD

Guia 30 yaşında ve uluslararası seçkin bir moda dergisinde çalışmakta, lüks bir spider kullanmakta, özel jetlerle seyahat etmekte ve Milano-Paris arasında yaşamaktadır. Herşeye sahiptir ya da herşeye sahip olduğunu sanmaktadır. Ta ki Puglia’nın ücra köşelerinden birinde, o bölgede yaşayan etkileyici Renzo ile tanışıncaya kadar... Onunla eksik olan tek şeyin gerçek aşk olduğunu anlayacak, mutluluk ona bir adım mesafede olmasına rağmen ona ulaşamayacaktır.

 

ITALO

Tarih: 30 Ocak 2018, Salı saat: 19.00

Yönetmen: Alessia Scarso

Oyuncular: Marco Bocci, Elena Radonicich, Barbara Tabita

Yapım Yılı2014/ 104’/ DVD

15 Mart 2009’da Ragusa kasabasında, Scicli’nin kırlarında başıboş bir köpek köyde herkesin sevgisini kazanır ve sembol haline gelir. Gerçek bir hikayeden esinlenen film, olağanüstü bir köpek olan Italo’nun hikayesini anlatıyor. Italo’ya fahri vatandaşlık ünvanıveriliyor. Dostluk, önyargı ve aşk gibi temalara dokunan eğlenceli bir komediye, renk ve geleneklerle dolu Sicilya evsahipliği yapıyor. İtalyan sinemasının yükselen yıldızı Marco Bocci başrolde.

Detaylar için  www.akbanksanat.com