Harrison Ford Han Solo ve Star Wars Hakkında Konuştu


Geçtiğimiz yıllarda Disney, Star Wars’un haklarını almış ve yeni dalga Star Wars filmlerinin geleceğini açıklamıştı. Bu serinin ilk filmi olan J.J. Abrams’ın yönettiği The Force Awakens’ı ise 2015’in sonunda izlemiştik.

Bu filmde Harrison Ford kendisini efsaneler arasına sokan Han Solo karakterini yeniden canlandırdı ve filmin sonlarına doğru Ford’un orijinal üçlemede de olmasını istediği fakat gerçekleşmeyen Han Solo’nun ölümüne şahit olmak zorunda bırakılmıştık.

Yinede Han Solo gibi bir karakteri son kez görmüş olmayı kimse kabullenemiyor. Sürpriz ihtimaline karşı Ford’a da sorular iletilmeye devam ediliyor. Rian Johnson’ın yöneteceği ve 2017 yılında çıkacak olan serinin sekizinci filmi hakkındaki soruları yanıtlayan Ford, “Uzayda ve filmlerde her şey mümkün.” dedi fakat bu sözü Han Solo ile ilişkilendirmedi.

“Ben Han Solo’nun ölmesini diğer karakterlerin iyiliği ve hikayenin ayaklarının yere basması için istedim. Bu senaryo ve diğer karakterlerle çalışmaktan çok memnun oldum. Filmin yönetmeni ile çalışmak her oyuncunun rüyası. O gerçekten yetenekli ellere sahip ve bu hepimizin memnuniyeti.