Hasbro ve Paramount 5 Yılı Kapsayan Bir Film Anlaşması Yaptılar


Paramount Pictures ve Hasbro'dan bugün yapılan açıklamaya göre iki büyük marka arasında beş yıllık bir film yapım-dağıtım anlaşması yapıldığı duyuruldu. Anlaşma kapsamında Hasbro ve Paramount markaları ortaklığında animasyon ve canlı aksiyon yapımlar çekilecek. Bu filmlerde ayrıca Hasbro'nun sahip olduğu Allspark Pictures ve Allspark Animasyon şirketleri de aktif rol oynayacak.

İki şirket halihazırda birlikte beş Transformers filmi çektiler ve bununla birlikte iki G.I. Joe filmi ve 2018'de vizyona girecek olan Transformers spinoffu Bumblebee de Aralık 2018'de vizyona girecek.

Hasbro Başkanı Brian Goldner yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Paramount, Hasbro'nun on yıldan uzun süredir değerli bir partneri ve ilişkimizi ileri bir seviyeye taşımak istiyoruz. Hasbro olarak yer aldığımız her sektörde hikaye anlatımı konusunda derimsel işler yapmaya çalışıyoruz. Bu üstün yetenekli ekiple iş birliğimizi sürdürerek çocuklar, aileler ve hayranlar için yeni öyküler yaratmak için sabırsızlanıyoruz."

Anlaşmanın kapsamı henüz açıklanmadı ancak beklentimiz sinemadaki ortaklığın büyüyerek devam etmesinin yanında bu iki şirket ortaklığında televizyon projelerinin de gelmesi yönünde.

Paramount Başkanı Jim Gianopulos ise anlaşmayı şu sözlerle anlattı:

"Hasbro büyük markalara sahip olan muazzam bir oluşum ve bu nedenle ilişkimizi ilerletmiş olmaktan heyecan duyuyoruz. Brian Goldner, Stephen Davis, Hasbro ve Allspark ekibiyle tüm izleyiciler için sıradışı filmler yapmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz."