Henry Cavill Justice League'in Injustice Olabilmek İçin Fazla Aydınlık Olduğunu Söyledi


DC'nin ve Justice League'in Superman'i Mark Hamill, verdiği bir demeçte Justice League'in oldukça aydınlık tonda bir film olduğunu söyledi. Batman v Superman'e yapılan birçok olumsuz eleştri sonrasında bizim ve izleyicilerin eleştirileri senaryo ve kurgu üzerinde yoğunlaşırken, Amerikan basını ise filmin fazla karanlık olduğundan şikayet etmiş ve tahminimizce Justice League'de de filmciler asıl önemli eleştirileri tamamen görmezden gelerek sadece filmin tonuna dikkat ettiler ve komik sahne sayısını artırdılar.

Her ne kadar çok sevdiğimiz kahramanları beyazperdede izlemekten her zaman memnun olacak olsak bile Justice League'in "vay be ne filmdi" dedirtmeyeceğini, ağızlarda kekremsi bir tat bırakacağından eminiz. Bu beklentimize paralel olarak Cavill de film hakkında yaptığı açıklamada Justice League'in aurasından bahsetti:

"Filmin tonunu oldukça aydınlık olduğunu söyleyebilirim çünkü öyle olmasaydı film Injustice gibi olurdu. Esprili sahnelere sahipi hafif acılı, ciddi bir senaryomuz var."

Cavill filmdeki mizahı asker arkadaşları arasındaki esprilere benzetti:

"İnsanlar kötü durumlara düştüklerinde kara mizah etkili olabilir. Tıpkı askerdeki insanlar gibi birçoğunun ilginç bir espri anlayışı vardır. Biz de benzer bir anlayışta şeylere sahibiz. Filmde bu tarz espriler var."