INFF İstanbul Uluslararası Nartugan Film Festivali


Bu yıl ilk kez düzenlenen IINFF İstanbul Uluslararası Nartugan Film Festivalinin ödül gecesi 20 Aralık tarihinde Kadıköy Kozyatağı Alışveriş Merkezi (Kozzy AVM) nin ev sahipliğinde yapılacak. 

İstanbul Uluslararası Nartugan Film Festivali ilk yılında olmasına rağmen uluslararası arenada büyük bir ilgi gördü. Toplamda 120 i aşkın ülkeden 3125 filmin müracaat ettiğini festivallde, Hindistan 470, İran 350,  Türkiye  330,  ABD 154, Brezilya 151, Fransa 127, İspanya 115, İtalya 99, Arjantin 81, Rusya 80 film ile katılıyor.

İstanbul Uluslararası Nartugan Film Festivali'ne başvuran filmler arasında 254 uzun metrajlı, 2124  kısa metrajlı, 580 kısa belgesel, 167 uzun metraj belgesel film yer alıyor. Festival yönetimi, katılan filmlerden bir seçki oluşturdu. Bu filmler Kadıköy Belediyesi’nin festival için kullanımına açtığı  Kadıköy Kozyatağı Alışveriş Merkezi (Kozzy AVM) Gönül Ülkü – Gazanfer Özcan Sahnesinde 13 - 16 Aralık tarihleri arasında dört gün boyunca izleyiciler ile buluşacak. Sinemaseverler bu filmleri ücretsiz olarak izleyebilecekler.

20 Aralık tarihinde Kozzy AVM nin ev sahipliğinde gerçekleşecek gece, Kozzy Kültür Merkezi’nin fuayesindeki kokteyl ile başlayıp, Gönül Ülkü – Gazanfer Özcan Sahnesinde düzenlenecek ödül töreni ile devam edecektir. En İyi Film, En iyi Kısa Film, En iyi Yönetmen gibi bir çok kategoride ödüllerin sahiplerini buluşacak ve ayrıca ‘’ Muazzez İlmi Çığ Kadim Kültürlere Katkı Sağlayan Eser’’ ödülü de sahibini bulacak.