IT Oyuncusu İkinci Filmde Pennywise'ın Kafasına Girilmesini İstiyor


Kaybedenler'in ilk filmde alt etmeyi başardığı ve aslında birçoğumuzun en ciddi korkularından olan palyaço korkusunu bize yeniden hatırlatan Stephen King harikası IT, ilk filmiyle büyük taktir ve başarı kazandı. İkinci filmde intikam için dönmeye hazırlanacak Bill Skarsgard'ın canlandırdığı karakterin ikinci filmde daha etkileyici bir halde dönmesi bekleniyor.

İzlemiş olduğumuz IT filmi konunun sadece ilk kısmını ele alıyor ve kendilerine "Kaybedenler Kulübü" diyen bir grup çocuğun Pennywise isimli korkunç bir palyaço ile yüz yüze kalmalarını konu alıyor. Filmde Pennywise karakterini canlandıran ve performansı ile kendine hayran bırakan oyuncu Bill Skarsgard, verdiği bir demeçte ikinci film için kafasında kurduklarını bize anlattı:

"İlk film yapmayı denediğimiz şeyin tam karşılığı oldu. Bana göre bu film yapımın çocukları konu alan kısmıydı ve ikinci film biraz daha yetişkin hikayesi olabilir. Bence doğru yol bu filmi daha farklı bir şekilde ele almak olacaktır. İkinci film için korkunun psikolojik yönlerini araştırmamız iyi bir fikir olabilir fakat bununla birlikte yaratığın kozmolojik tarafı da durumu daha çekici yapabilir. Onun ne olduğu ve nereden geldiği sorularının yanıtlanması gibi."

Filmin uyarlandığı romanda bu soruların yanıtları var ve hikayenin gideceği yön de bu durumu bir nevi kapsıyor demek çok yanlış olmaz. Fakat Pennywise'ın romanda gittiği yol çok karmaşık ve kafa bulandırıcı. Bunun filmde düzgün bir biçimde anlatılması oldukça zor olacak. Skarsgard bu durum hakkında da fikirlerini söyledi:

"Bildiğiniz gibi romanda da bu durumu yanıtlamak kolay değil. Yani çok soyut. Açıkçası bundan hoşlandığımı söyleyebilirim. IT bir bakıma Pennywise'ın zihnine saykodelik bir yolculuk halini alabilir. Eğer romanı okursanız bir bakıma zaten onun zihnine gidildiğini görürsünüz ya da boyutlar arası bir yere giderler ve onu yendikleri yer de orasıdır. Bu yerin nasıl bir yer olacağı ve nasıl görüneceği oldukça ilgi çekici olabilir. Birçok seçenek var ve bu durum heyecan verici.