İzleyeceğimiz 10 DC Filmi Hakkında Bildiklerimiz


Man of Steel ile başlayan DC’nin sinema evreni macerası Cuma günü vizyona giren Batman v Superman: Dawn of Justice ile devam etti. Filmi beğenenler oldu beğenmeyenler oldu. Peki ya sırada ne var? Warner Bros. 2020 yılına kadar yayınlanacak filmleri duyurmuştu hatırlarsanız. Gelin sıradaki filmlere ve ülkemizde tarihler değişken olduğu için Amerika vizyon tarihlerine bir bakalım.

Suicide Squad - 5 Ağustos 2016David Ayer’ın yazıp yönettiği filmde, Margot Robbie’yi Harley Quinn, Will Smith’i Deadshot, Jared Leto’yu Joker, Adewale Akinnuoye-Agbaje’i Kliller Croc, Caa Delevingne’i Enchantress ve Viola Davis’i Amanda Waller olarak izleyeceğiz.

Film, Dünya’nın en tehlikeli süper kötülerinin hükümet zoruyla intihar görevlerinde kullanılmasını anlatacak. Öğrenilene göre filmde hali hazırda yıllardır mücadele içinde olan Batman ve Joker’i göreceğiz. Ben Affleck film hakkında, “Bir şey kaçırmadığınızdan emin olmak için gözlerinizi ekrandan ayıramayacaksınız.” dedi.

Wonder Woman - 23 Haziran 2017Jason Duchs’un yazıp Patty Jenkins’in yönettiği filmde, Gal Gadot’u Wonder Woman, Chris Pine’ı Steve Trevor, Connie Nielsen’i Queen Hippolyta, Lisa Loven Kongsli’yi Menalippe ve Robin Wright’ı General Antiope rollerinde izleyeceğiz.

Film, Wonder Woman’ın yani ölümsüz Prenses Diana’nın orijin hikayesini konu alacak. Erkeklerin girmesinin yasak olduğu mistik bir ada olan Themyscira’nın Amazon prensesi olan Diana’nın I. Dünya Savaşı’na uzanan hikayesini izleyeceğiz.

Justice League Part One 17 Kasım 2017Zack Snyder’ın yönetip senaryosunu Chris Terrio’nun kaleme alacağı fimde Batman v Superman: Dawn of Justice’de tanıştığımız kahramanlar grubunun tam anlamıyla ilk macerasına dahil olacağız. Ben Affleck’i Batman Gal Gadot’u Wonder Woman, Henry Cavill’i Superman, Ray Fisher’ı Cyborg, Ezra Miller’ı The Flash ve Jason Momoa’yı Aquaman olarak izleyeceğiz.

DC çizgiromanlarının en ikonik ve meşhur kahramanlarının bir araya gelmesi ile oluşan Justice League’in tahminlerimizce Darkseid’a karşı vereceği epik mücadelesinin ilk bölümü olacak. Maalesef Green Lantern’i şimdilik göremeyeceğiz fakat karakterin ikinci filmde olması bir ihtimal olarak düşünülüyor.

The Flash - 16 Mart 2018Seth Grahame-Smith’in yazım yöneteceği filmde Ezra Miller’ı Flash olarak izleyeceğiz. Filmin konusu hala bir muamma. Fakat karakterimiz Barry Allen’ın insan doğasını aşıp ışık hızına yakın süratlerde koşabilen bir süper kahraman nasıl dönüştüğünü konu alacağını tahmin edebiliyoruz.

Ezra Miller, Batman v Superman’de iki kez görüldü ve birinde Bruce Wayne’e bir mesaj vermeye çalışıyordu. Bu karakterin kızı ile zaman çizgisini kırabilme yeteneğini sinemada ilk görüşümüz oldu ve bu durumun gelecek filmlere referans bir sahne olduğu düşünülüyor.

Aquaman – 27 Temmuz 2018James Wan’ın yönettiği filmin senaryosunu Wan, Kurt Johnstad ile birlikte yazdı. Jason Momoa’yı Aquaman olarak izleyeceğimiz filmde, Amber Heard ise Mera rolünde olacak. Yedi Okyanusun Kralı ve Dünya’non koruyucusu Aquaman efsanevi şehir Atlantis’te yaşar.

Momoa verdiği bir röportajda filmle ilgili, “söylenecek çok şey var ve işin aslı şöyle ki bu harika. Aquaman, geçmişte bir kenara atılmış gibiydi fakat şimdi işler değişti.” dedi.

Shazam! 5 Nisan 2019Yönetmeni belirlenmeyen filmi Darren Lemke yazıyor. Dwayne Johnson’ın Black Adam olacağı filmi kimin yöneteceği ve başrol oyuncusu hakkında şimdilik bir bilgi bulunmuyor.

Warner Bros. ve New Line’ın yaptığı filmin diğer DC filmleri ile nasıl bir bağlantı içerisinde olduğu merak konusu.

Justice League Part Two – 14 Haziran 2019Tıpkı ilk partta olduğu gibi Zack Snyder yönetecek ve senaryoyu Chris Terrio yazacak. Kadroda Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill, Ray Fisher, Ezra Miller ve Jason Momoa olacak.

Filmle ilgili bir bilgi bulunmasa bile Darkseid ile olan mücadelenin devamı olacağı ve Green Lantern ile bu filmde tanışacağımızı tahmin ediyoruz.

Cyborg 3 Nisan 2020Filmin kamera arkasında kimlerin olacağını bilmiyoruz. Ray Fisher’ın Cyborg olacağını ve babası Dr. Silas Stone’u Joe Morton’ın canlandıracağını Batman v Superman'de de görmüştük.

Green Lantern Corps – 19 Haziran 2020Filmle ilgili hiç bir şey bilmiyoruz desek yeridir. Justice League Part II’de göreceğimizi tahmin ettiğimiz Green Lantern ile birlikte diğer hangi lanternler’i ya da Dünyalı Green Lanternlerden hangilerinin filmde olacağı büyük merak konusu.

Hatırlarsınız dün yaptığımız haberlerden biri Tyrese Gibson’ın Green Lantern olabilmek için yaptığı lobi hakkındaydı.

İsimsiz Batman ProjesiFilmi Ben Affleck’in yazıp, yönetip ve başrolünü üstleneceğini biliyoruz. Dün yaptığımız bir diğer haberde ise Affleck’in senaryoda Geoff Johns ile birlikte çalıştığını kendi ağızından duymuştuk. Bu filmde büyük ihtimalle bol bol flashbackler vasıtası ile Batman v Superman’de gördüğümüz Robin kıyafetinin ardındaki sırrı ve Batman’in birçok geçmiş kavgasını göreceğiz.