Jackie Chan Warcraft’ın Çin’deki Başarısının Amerikalıları Korkuttuğunu Söyledi


Warcraft filmi tüm beklentilere rağmen oyundan uyarlanan filmlerin kaderini değiştiremedi ve olumsuz yorumlar alarak gözlerimizi bu görev için Assasin’s Creed’e çevirmemize neden oldu. Fakat gişede rakamları çok da fena olmayan filmi özellikle Çin pazarı kurtarmışa benziyor ve ünlü oyuncu Jackie Chan bu durumun Amerikan sinemasını derinden sarsabileceğini düşünüyor.

“Warcraft sadece iki günde 91 milyon dolar kazandı. Bu Amerikalıları korkuttu. Eğer bu film 1.5 milyar dolar kazanırsa bizim İngilizce öğrenmek zorunda kaldığımız gibi Dünya’nın geri kalanı da Çince öğrenmek zorunda kalacak.” dedi.

Abartılı bir açıklama gibi görünse bile bu durum çok da ihtimal dışı sayılmaz. Yıllarca yerden yere vurulan ve neredeyse dalga konusu haline gelen Transformers filmlerinin hala devam etmesinin sebebi de neredeyse Çin pazarı. Bir çok filmde ismini gördüğümüz ve şu anda da bir çok önemli film projesinin içinde bulunan Legendary Pictures da Hollywood’a yatırım yapan Çinli bir şirket.

Tabii bunun yanında Amerikalılar savaşı hala kaybetmiş sayılmaz. Çin Pazarına giremediği için büyük yara alacağı düşünülen Deadpool gibi başarılı filmler hala yapılıyor.