Jodie Foster’ın Yöneteceği Money Monster’dan İlk Poster Yayınlandı


Jodie Foster’ın tartışmasız en büyük işleri Panic Room ile tabii ki de The Silence of the Lambs ama ünlü yönetmenin yeni işi Money Monster, beyaz perdeye günümüzün stil sahibi Wallstreet dehası George Clooney’i taşıyacak.

Çıkışını Cannes film festivalinde Mayıs ayında yapacak olan film Foster’ın bu festivalde çıkmış olan 2011 yılındaki The Beaver’dan sonraki ikinci film. Bunun yanında Money Monster’da Julia Roberts, Jack O’Connell, Dominic West, Caitriona Balfe ve Giancarlo Esposito, George Clooney’nin canlandıracağı Lee Gates’e eşlik edecekler. Bu rehine olmak için fazla güçlü bir kadro.

Filmde George Clooney ve Julia Roberts, finans programının yıldız sunucusu Lee Gates ve onun yapımcısı Patty rollerindeler. Fakat tüm malvarlığını kaybetmiş bir izleyici (Jack O’Connel) onları stüdyoda esir alır ve gerilim dolu bir hikaye başlamış olur. Milyonların izlediği canlı yayının gerginliğinin yanında Lee ve Patty bu komployu çözmeye çalışacaklar.

Daniel Dubiecki ve Lara Alameddine senaryoda Jodie Foster’a yardım ettiler. Orijinal fikir ise Alan DiFore ve Jim Kouf’a ait. Clooney, Smokehouse Pictures ile yapımı üstleniyor ve ona Grant Heslov, The Allegiance Theater ile ona eşlik ediyor. Film Uluslararası prömiyerini 13 Mayısta Cannes Film Festivali’nde yapacak.