John Boyega Episode IX'u "Bütün Savaşları Bitiren Savaş" Olarak Tanımlıyor


2018'de vizyona girecek Pacific Rim: Uprising'e hazırlanan John Boyega, verdiği bir demeçte Star Wars: Episode IX hakkında önemli açıklamalarda bulundu ve Abrams'ın çıkarabileceği işi yorumladı:

"Bütün döngüyü tamamlamak için dönecek olması fantastik bir his. Senaryo hakkında bir bilgim yok ve Finn'in neler yaşayacağını da bilmiyorum ama bence son film bütün savaşları bitiren bir savaş olacak. Bunu nasıl yürüteceğini merak ediyorum ve çok fazla soru soruyorum. Oturup J.J.'e bir tebrik mesajı bile yazma şansım olmadı. Bunu telafi etme planım ise biraz uyuyup sonra vites yükselterek bu filmlerden bir tane daha yapmak. Bence o her zamanki gibi harika bir iş çıkaracak. O J.J.."

Aksi yönde bir beklentimiz yoktu fakat bu açıklama yine de bir nevi serinin üçüncü filmi için Finn karakterinin döneceğini onaylıyor. Tabii ki bir başka dikkat çekici detay ise Boyega'nın Birinci Dünya Savaşı'nın sloganlarından olan "Bütün savaşları bitiren savaş" tanımı da oldukça heyecan verici. Bu yorumun büyük ihtimalle ikinci filmin göz önüne alınarak yapıldığını düşünüyoruz. Anlaşılan son film galaksinin kontrolü için verilen büyük bir savaşı konu alabilir.