John Goodman Mark Wahlberg’li ‘Patriots Day’e Katıldı


10 Cloverfield Lane yıldızlarından John Goodman, Patriorts Day ekibine katıldı. CBS Films ve Lionsgate’in yaptığı film Boston Maratonu’na yapılan bombalı saldırıyı konu alacak.

Yönetmen koltuğunda Peter Berg’in olacağı film 2013 yılında yaşanan Boston Maratonu saldırısı ve çevresinde gelişen olayları konu alacak. Başroldeki Wahlberg araştırmanın ve suçlu avının merkezinde yer alan Boston Polis Departmanı memurunu canlandıracak. J.K. Simmons’ı ise Watertown Polis Departmanı’ndan Sgt. Jeffrey Pugliese rolü ile filmde yer alacak. Goodman’ın rolü ise eski polis komiseri Ed Davis. Bu isim filmde kilit bir karakter olacak ve FBI, Watertown Polisi ve Boston Polisi arasındaki koordinasyonu sağlayacak.

Yönetmen Peter Berg gelişme üzerine, “ Komiser Davis bir Amerikan kahramanı ve John Goodman bu karaktere olağanüstülük ve tevazunun bir kombinasyonunu kazandıracak.” diye konuştu.

Scott Stuber, Mark Wahlberg, Hutch Parker, Dylan Clark, Stephen Levinson ve Michael Radutzky filmin yapımını yürüten isimler.

CBS Films projenin yapım ve marketing işlerini üstlenirken, Lionsgate dağıtım çalışmalarını yapacak. Filmin çekimlerine geçen ay Boston’da başlandı ve filmin ilk gösterimlerinin Boston, New York ve Los Angeles’da 21 Aralık 2016’da yapılması hedefleniyor.