John Turturro The Big Lebowski’de Utanmış Olsa Da Spinoff Filmiyle Dönüyor


John Turturro’nun bağımsız filmi Going Places, Coen Kardeşler’in efsane filmleri The Big Lebowski’yi takip edecek bir film olarak büyük bir heyecana sebep oldu. Devam filminden ziyade karakteri konu alacak bir spinoff niteliğindeki film, Jesus Quintana’nın orijinal filmden 19 yıl sonrasını konu alacak.

Turturro, Going Places ve The Big Lebowski ile ilgili verdiği demeçte filmle ilgili samimi açıklamalarda bulundu:

“The Big Lebowski’nin senaryosu ilk elime geçtiğinde biraz hayal kırıklığı yaşamıştım. En başta ‘Burada hiçbir şey yok!’ şeklinde düşündüm ve ‘Bir şeyleri daha iyi yapmalıyım ve herkes hakkımda konuşmalı!’ dedim.”

Oyuncunun bu düşüncesinin akabinde Coen Kardeşler kendisine büyük bir özgürlük alanı sunmuş ve sinemanın en unutulmaz yan karakterlerinden biri ortaya çıkmış.

“Önce bana kendi sahnelerimi gösterdiler, açıkçası biraz utandım. Filmi izleyene kadar da ne yaptığımı anlayamadım. İzlediğimde ise Jeff Bridges harikaydı.”

Yeni filmden de bahsetmeyi unutmayan John Turturro, filmi şu sözlerle anlattı:

“Bu tam olarak bir spinoff değil. Bu daha seksüel ve düşünebileceğimiz kalıpları aşan cinsten.”

Filmde, Turturro’ya Audrey Tautou ve Bobby Cannavale eşlik edecekler. Bağımsız bir film olması sebebiyle de bu filmin The Big Lebowski’nin ekmeğini yemeye çalışan bir yapımdan ziyade, seks üzerine yapılmış sert bir komedi filmi olarak yorumlamak daha doğru olabilir. Turturro da buna benzer biçimde filmi tanımlıyor.

“Bu basit olarak erkeklerin ne kadar aptal olabileceğini gösteren bir seks komedisi. Çok daha keskin bir film, farklı bir zaman. Audrey Tautou daha yetkin. Fakat o da aynı ruha sahip.”