Johnny Depp Disney'in Jack Sparrow'dan Nefret Ettiğini Söyledi


Fantastic Beasts: Crimes of Grindelwald ile alışılanın aksine kötü bir karakter canlandırmaya hazırlanan 55 yaşındaki oyuncu Johnny Depp, öncelikle yer aldığı bağımsız yapımlar ve Disney ile birlikte yapmış olduğu aile dostu filmleriyle yakından tanındı. Fakat oyuncunun 2003 yılında ilk kez yer aldığı Karayip Korsanları serisi ile birlikte Depp'e farklı bir şekilde yapışan yeni bir tarz ortaya çıktı ve Captain Jack Sparrow karakteri sinema seyircisi tarafından en çok tanınan karakterler arasında yer aldı.

İlk filmin yapımı sürecinde de oyuncunun ciddi ortaklığının sürdüğü Disney, bu karakteri sıkça sorgulamış. Ünlü oyuncu yaşadıklarını şöyle anlatıyor:

"Disney benden nefret etmişti. Benden kurtulmanın her yolu aradılar ve sonunda beni kovdular. Olayı onların ağzıyla anlatmak gerek. 'Captain Jack Sarrow'u anlamıyoruz. Onun sorunu ne? Kollarıyla sorunu ne? O sarhoş mu? Onun zihinsel sorunları mı var? O gay mi?' gibi sorular soruyorlardı. "

Depp'in bu sert yorumları GQ dergisi ile yaptığı röportajda günyüzüne çıktı. Disney ve Johnny Depp arasındaki anlaşmazlık her ne kadar açık olsa da yaşandığı dönemde bile böylesine sert bir demeç olmamıştı.

"Bana onun gay olup olmadığını sordular ve ben de telefonda yanıtladım. Nina Jacobson isminde bir Disney çalışanı bana birkaç soru sorup ve 'Ne var Johnny? O gay mi?' dedi ben de saygısız olma amacıyla 'Nina sen benim her karakterimin gay olduğunu bilmiyor musun?' diye yanıtladım. Bu konuşma oldukça ani sonuçlandı ve ben Jack'i en iyisi olacağını düşündüğüm yönde şekillendirmeye devam ettim."