Kate Winslet Avatar Devam Filmlerinin Kadrosuna Katıldı


Çekimlerine yakın zamanda başlanan James Cameron’ın Avatar devam filmlerine katılan çocuk oyuncuların ardından seriye dahil olan en önemli isimlerden bir yenisi Oscar sahibi oyuncu Kate Winslet oldu. 2009’da vizyona giren ve gişe rekorları kıran yapımın uzun süredir beklenen devam filmi sonunda gerçek oluyor ve 2020’de ilk devam filmini izleme şansı elde edeceğiz. Bunun yanında ilk filmden Sam Worhington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver ve Stephen Lang geri dönecek olan isimler.

Seriye dahil olan diğer isimler ise dizisinden Cliff Curtis ve Oona Chaplin oldular. Cameron, daima sinemanın en büyük yıldızları arasına girme sürecindeki oyuncuları o mertebeye taşıyan yönetmenlerden olmuştur. Avatar’da da Titanic sonrası Kate Winslet ile yeniden bir araya gelecekler. Daha önce seriye Josh Brolin’in de katılacağı iddia edildi fakat tahminimizce çok yoğun bir takvime sahip olan Brolin Avatar’a katılamadı.

Ronal isimli bir karakteri canlandıracak olan Winslet hakkında Cameron’ın ilk açıklaması şu şekilde oldu:

“Kate ve ben kariyerimin en önemli işlerinden biri olan 20 yıl önceki Titanic sonrasında yeniden beraber çalışma fırsatını arıyorduk. Ronal rolünü canlandırırken kendisini görmek için sabırsızlanıyorum.”