Louis C.K. The Secret Life of Pets 2'de Olmayacak


Harve Weinstein ile başlayan ve adeta domino etkisi yaratan Hollywood taciz skandallarına dahil olduğu öğrenilen son isimlerden komedyen Louis C.K. beş farklı kadın tarafından suçlanmasının ardından bu suçlamaları kabul etmişti. Fakat biz sinema sitesi olduğumuzdan dolayı herhangi bir filmi etkilemediği sürece bu tür sansasyonel olayları haber yapmamaya dikkat ediyoruz. Sonuç olarak ise stüdyoları yönetenler bu vakalardan haberdar olmalarına rağmen şimdiye kadar göz yumsalarda kamuoyunun haklı baskısı ile bu isimleri yapımlardan uzaklaştırıyorlar.

Bu kapsamda Universal ve Illumination Entertainment şirketlerinden yapılan açıklamada Louis C.K.'in The Secret Life of Pets 2 filminde yer almayacağı duyuruldu. Şirketler C.K. ile aralarındaki tüm bağları kopardıklarını açıkladılar. Komedyenin seslendirdiği karakterin filmden çıkarılmayacağı, Max'i başka bir ismin seslendireceği öğrenildi. 

Louis C.K. ayrıca FX kanalı, Pig Newton Production Company ve yapımcısı olduğu televizyon yapımlarından (Better Things, Baskets ve One Mississippi)  da uzaklaştırıldı.

The Secret Life of Pets 2'nin duyurulan vizyon tarihi 7 Haziran 2019'du yaşanan bu gelişmelerin yapımı nasıl etkileyeceğini ise gelecek dönemde göreceğiz.