Mads Mikkelsen Aksiyon Gerilim Filmi Polar'ın Başrolü Oldu


Son dönemin en popüler yıldızlarından Mads Mikkelsen, bir hayatta kalma hikayesi olan Arctic üzerinde çalışmaya devam ederken, ünlü oyuncunun gelecek projesi ortaya çıktı ve bir katili konu alacak olan gerilim filmi Polar'ın başrolünde olacağı duyuruldu.

Mikkelsen filmde, emekli olan dünyanın en iyi suikastçisi Duncan Vizla nam-ı diğer Black Kaiser rolünde olacak. Fakat tüm film katilleri gibi bu emeklilik bu karakter için de kolay olmayacak. Özellikle de eski işvereni onu firmasına karşı sorumlu olarak gösterince. Bunun sonucunda da karakterimiz kendisini kovalayan daha genç, daha hızlı ve acımasız katiller tarafından susturulmaktan kaçmak zorunda kalacak. Ardında bırakmaya çalıştığı gölgelerde geçen hayatına dönmek zorunda kalacak olan karakterimiz eski katil yeteneklerini bu sefer kendini ve masum bir kadını zeki katillerden korumak için kullanmak zorunda kalacak.

Jonas Akerlund'un yöneteceği Polar'ın senaryosunu ise Jayson Rothwell yazacak. Film, Victor Santos'un popüler çizgi romanı Polar: Came From the Cold'dan uyarlanacak.

Filmin yapımcısı Jeremy Bolt'un Mads Mikkelsen hakkında verdiği demeç şu şekilde:

"Mads Mikkelsen dünyanın en  iyi suikastçisini oynamak için doğdu. Onun Polar'daki Black Kaiser karakterini eşsiz biçimde hayata getirebileceği kesinlikle çok akla yatkın ve Jonas'ın eşsiz, canlı ama toprak altı, karanlık tarzı; Polar'ı unutulmaz bir masal yapacaktır."