Mardin’de Çocuklar Ödül Aldı


Pierre Fabre’nin “Yeşile Saygı” misyonu kapsamında, Mardin’in 16 köyünde düzenlenen ve toplam 5 binden fazla çocuğa ulaşan “Yeşilçam Doğa ve Çocuk Filmleri Festivali”nin galası Dünya Çocuklar Günü ve Dünya Habitat Günü olan 1 Ekim’de düzenlendi. Kızıltepe Movapark AVM’de gerçekleşen galada bir çok özel konuk yer aldı. 

Yeşilçam Doğa ve Çocuk Filmleri Festivali kapsamında oylanan doğa temalı kısa filmlerin kazananları belirlendi. “Çocuk Jüri Ödülü”nün sahibi “Bi Zahmet” filmiyle Engin Ökmen olurken, Ökmen ödülünü festivale katılan bir çocuğun elinden aldı. “Jüri Özel Ödülü” ise Ersin Endakçı ve Ramazan Demir’in “Körebe” filmine gitti. Ödül jüri başkanı Daniel Matesanz'ın videosuyla açıklanırken, ödülü jüri üyesi ve festivalin koordinatörü Necdet Yiğit takdim etti. 

“Green Mission Ödülü” ise, “Çatlak” filmiyle kazanan Mahmut Taş’a Pierre Fabre Türkiye Genel Müdürü Dr. Hande Demirdere tarafından verildi.  

Tören öncesi alışveriş merkezinde festival boyunca devam eden sirk gösterileriyle çocuklar heyecanlarını bir nebze olsun hafifletme şansı yakaladı.