Mark Hamill: Luke Karanlık Tarafa Geçmedi


Mark Hamill Star Wars: The Last Jedi'ın son fragmanında yaptıklarıyla kafalarda büyük soru işaretleri bırakan karakteri Luke Skywalker hakkında karakterin kafasının karışmış olması ve zor zamanlar geçirmesine karşın karanlık tarafa geçmediğini söyledi.

"Star Wars: The Force Awakens'ın geçtiği süreçte Luke doğru karar verme yetisine olan güvenini kaybetmiş durumdaydı. Bu düşüncele onu derinden etkiledi. Fakat o karanlık tarafa geçmedi. Gördüğünüz onun kötü versiyonu değil. Fakat yinede karakterin böyle bir şekilde resmedilmesini hiç beklemiyordum. Bu durum beni konfor alanımdan çıkardı. Bu zorlu bir iş."

Karanlık tarafa geçme teorilerinin aksine fragmanda bizi şüpheye düşüren durum, galakside terör estiren imparatoru durdurmayı başarmış ve yine galaksinin en acımasız kişiliği olan babasını aydınlık tarafa döndürmeyi başarmış olan bir karakteri bu kadar bunalıma sokanın ne olduğu. Filmi izleyene kadar da ne olduğunu asla öğrenemeyeceğiz. Beklenmedik bir şeyler göreceğimiz kesin ancak heyecanımızı canlandıran bu beklenmedik duygusunun dokuzuncu filmde illaki bir hayal kırıklığına dönüşeceğini biliyoruz gibi. J.J. Abrams bizi henüz yanıltmadı.