Mark Hamill'e Göre Episode IX Leia'nın Hikayesini Sonlandırmanın Bir Yolunu Bulacak


Üçüncü Star Wars üçlemesi hakkında en çok merak edilen konulardan biri de beklenmedik biçimde hayatını kaybeden ve filmin hayranları arasında büyük hüzne sebep olan Carrie Fisher'ın ölümünün ardından film serisinin durumu nasıl idare edeceği olmuştu.

Planların General Organa'ya Episode IX'da büyük yer verilmesi yönünde olduğu bir sır değil fakat Fisher'ın beklenmedik kaybı sonrasında yeni bir çekim yapmadan kendisinin hikayesinin sonlandırılacağının açıklanması da açıkçası büyük bir soru işareti yarattı. 

New York Comic Con'a katılan filmin bir diğer büyük yıldızı Mark Hamill verdiği bir demeçte konu hakkında yeni söylemlerde bulundu ve Carrie Fisher'ın dokuzuncu filmde onurlandırılacağının haberini verdi:

"The Last Jedi'da onu gerçekten bir kere daha seveceksiniz. Ekibin onun hikayesini hakettiği saygınlıkla sona erdirmek için sonraki filmde bir yol aradıklarını biliyorum çünkü ilk filmde Han Solo önemli yer tutuyordu, ikinci filmde Luke tutuyor olacak ve üçüncü filmde de Leia'nın tutması düşünülüyordu. Dünya'nın her yerinde onun yarattığı boşluk hissediliyor fakat biz bu boşluğu kapatmak için çabalamak zorundayız."

Fisher'ın ölümünden hemen önce The Last Jedi için çalışmalarını tamamladığını biliyoruz. Episode IX'un kontrolünün J.J. Abrams'a geçmesinin ardından yepyeni planlara geçilme zorunluluğu Fisher'ın ölümünden bağımsız bir hale geldi ve bu konu ile ilgili asıl ciddi yorumlarımızı The Last Jedi'ı izledikten sonra yapabiliriz. 

Ayrıca bugün yayınlanan The Last Jedi fragmanına tekrar göz atmanızı tavsiye ediyoruz.