Marvel'dan Sadece Kadın Karakterlerin Bulunduğu Bir Film Geliyor


Tessa Thompson, kendisiyle birlikte başka Marvel Cinematic Universe oyuncularının tamamen kadın karakterler üzerine kurulu olacak bir film için Marvel Studios başkanı Kevin Feige ile görüştüklerini açıkladı. Thor: Ragnarok filminde Valkyrie karakterini canlandıran Thompson'ın bu demecinin sonrasında bu filmde yer alacak karakterlerden bazıları ortaya çıktı.

Bu fikrin Kevin Feige'e Black Widow'u canlandıran Scarlett Johansson, Guardians of the Galaxy filmlerinden Zoe Saldana, Karen Gillan, Pom Klementieff ve şu an Captain Marvel'ı canlandırmaya hazırlanan Brie Larson tarafından yöneltildiği söyleniyor.

Bu konu hakkında bir demeçte daha bulunan Tessa Thompson, bu filmi Avengers: Infinity War'ın çekimlerinde düşündüklerini söyledi ve birçok detayı bizlerle paylaştı:

"Hatırladığım kadarıyla Brie Larson, ben, Zoe Saldana ile birlikteyken Scarlett Johansson lavaboya geçti. Sanırım oradan geldikten sonra da kamera önüne geçti. Guardians filmlerinde yer alan Pom ve Karen da vardı. Evet sanırım bu kadardık. Konu hakkında kısa bir sohbette bulunduk ve bu fikir ortaya çıktı çünkü daha önce hiçbirimiz beraber çalışmamıştık. Zoe, Karen ve Pom'a da beraber çalışırsak ne kadar güzel olacağı düşüncemi paylaştım.

Sonrasında bu olayın Infinity War içinde başlayıp başlayamayacağı hakkında tartıştık ve düşündük ki bunu yapma şansını bulabileceğimiz ve birlikte çalışabileceğimiz kocaman bir filme sahip olabilirdik. Sonrasında bu konu hakkında Kevin Feige ile görüşmeye başladık."

Thompson, ayrıca ellerindeki potansiyelin ne kadar büyük olduğunu açıklarken ayrıca farklı işbirliklerine ve fikirlere de açık olduklarını belirtti:

"Bu filmle ilgili harika olan bir başka şey ise Kevin'in buna olan ilgisiydi. Konuşmaya başladığımız ilk on dakikada o kadar da etkilenmemiş gibi göründü. Fakat o bize karşı çok açık oldu ve bizim bu işe olan ilgimizi dinlemek istedi."