Mel Gibson Danny Glover ve Richard Donner Lethal Weapon 5'i İstiyor


Gerçekten bir efsanenin geri dönüşüne şahitlik edebiliriz. Gelen haberlere göre efsane film serisi Cehennem Silahı'nın büyük üçlüsü; Mel Gibson, Danny Glover ve Richard Donner seriye yeni bir film eklenmesi için arayış halindeler. Donner'ın yönetmeyi planladığı filmin senaryosunu dördüncü filmi yazan Channing Gibson üstlenebilir.

Filmin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği konusunda şu an için büyük bir belirsizlik hakim fakat benim gibi serinin hayranlarında bu haberin büyük bir heyecan dalgası yaratması durumunda Warner Bros.'un bu filmi yapmayı düşünmesi muhtemel olacaktır. Serinin dört filmine bakacak olursak bu dört film, gişede toplam 955 milyon $'dan fazla gelir elde ederek büyük bir başarı elde etmeyi başarabilmiş. Ayrıca yakın zamanda seriyi temel alan bir televizyon dizisi de yayınlanmaya başladı.

Emektar LAPD polisi Roger Murtaugh'un partnerinin başka bir yere tayin olmasının ardından kendisinin yeni partneri sorunlu genç polis Martin Riggs oluyor ve bu efsane seri bizleri unutulmaz bir 80'ler polis macerasına sürüklüyor. 

Hatırlarsanız Murtaugh'un herkesin diline pelesenk olan repliği "Bu şey için çok yaşlıyım." olmuştur. Demek ki karakterinin aksine Danny Glover hala yeterince genç olduğuna inanıyor ve ben de haberle birlikte Mel Gibson'ın yaptığı hataları unutan bir Lethal Weapon fanboyu olarak filmin heyecanla gerçek olmasını bekliyorum.