Netflix’in Yeni Voltron’una İlk Bakış


Netflix ve DreamWorks Animation yeni gelecek olan Voltron dizisi hakkında ilk görselleri ve detayları açıkladıkar. Dizinin adı Voltron: Legendary Defender olacak ve beş gencin galaksiler arası savaşlara katılmasını anlatacak: Keith, Lance, Hunk, Pidge ve Shiro.

Dizide, beş kahraman kendi aslar robotlarına sagip ve Arus ve diğer gezegenleri kötü uzaylı King Zarkon’un güçlerine karşı son çizgiyi savunacaklar. Yapımı yürütenlerden Lauren Montgomery diziyi, “ Biz yapımın olabildiğince klasik hissettirmesi için çalıştık. Çünkü aldığımız geri dönüşler hep orijinal şovun nostaljisi ile alakalıydı.” dedi

Dizinin hedefinde geniş bir yaş kitlesi var. Ve fakat yapımcılar sakin olup “Game of Thrones” etkisi yaratmasını beklemedikerini söylüyorlar. Bu denemenin bazı açılardan tehlikeli olduğunun farkındalar.

Yapımcılardan Joaquim Dos Santos, “Siz daha çok ‘Adamım, Voltron bu işin içinden çıkabilecek mi?’ diye düşünüyorsunuz. Geri dönen tüm yapımların hayatta kalması için çok çalışılması gerekiyor.” dedi. Montgomery ise “Voltron için her şey çözüme kavuşmadı. Bazen onların kavgaları aslanlarla değil insan olarak da kazanmaları gerekiyor.” dedi.

Voltron: Legendary Defender’ın ilk 13 bölümü bu yılın ilerleyen döneminde yayınlanacak ve Önümüzdeki Cuma WonderCon’da ise ilk resmi tanıtım yapılacak.