Phil Lord ve Chris Miller Han Solo Deneyiminin Kendilerini Geliştirdiğini Söyledi


Solo: A Star Wars Story filminden kovulan yönetmen ikilisi Phil Lord ve Chris Miller, yaşadıkları hakkında samimi bir demeç verdiler ve yaşadıklarının kendilerini daha iyi filmciler yaptığını söylediler. Harrison Ford'un yerine Alden Ehrenreich'in Han Solo'yu canlandıracağı film, aslına bakacak olursak çok riskli ve filmcileri baskı altına alan bir yapım. Lord ve Miller, hem kamuoyu baskısı hem de Disney'den gelen baskı ile mücadele etmek zorunda kaldı ve nitekim bu süreç pek güzel sonuçlanmadı.

Böylece ikili çekimlerin son ayına gelindiğinde filmden ayrıldılar ve kendilerinin yerine tecrübeli yönetmen Ron Howard getirildi. Phil Lord yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Filmi çekme deneyimi harikaydı. En inanılmaz oyuncular, yardımcılar ve ekibe sahiptik. Bence projeden ayrılmamız sürecinde herkes iyi niyetliydi ve bizim alışılmadık bir şey yapmaya çalıştığımızın farkındaydı. Bu gerçekten çalışmak için zorlu bir işti. Bazen insanlar ayrılır, bu gerçekten üzücü ve hayal kırıklığı yaratan bir durumdur fakat bu yaşananlardan çok şey öğrendik ve bu bizi daha iyi filmciler olmaya yöneltti. İşimizle gerçekten gurur duyuyoruz ve herkes için en iyisini umuyoruz."

Chris Miller ise şunları söyledi:

"Oyuncular ve ekiple gerçekten harika bir ilişkimiz vardı ve onlarda güçlü bir etki bıraktık. Şimdi ise çok ihtiyacımız olan bir tatil yaptık ve The LEGO Movie ve Miles Morales'in Spider-Man animasyon filmi için yapım ve senaryo çalışmalarını yapıyoruz."