Quentin Tarantino Dokuzuncu Filmi İçin Sony ile Anlaştı


Weinstein skandalı ve Disney ile yaşadığı anlaşmazlıklar sonrasında, Quentin Tarantino'nun sondan bir bir önceki filminin arkasında yer alacak firmalar hakkında kamuoyunda büyük bir merak oluşmuştu. Bu konu hakkında beklenen haber geldi ve filmin yapımını dağıtımını Sony Pictures'ın üstleneceği öğrenildi.

Bu süreçte Disney ismi de sıkça anılsa da The Hateful Eight'in, Star Wars: The Force Awakens'ın benzer dönemde vizyona girmesi ve filmin gişede beklenen başarıyı gösterememiş olmasından dolayı Tarantino'nun kızgın olduğu haberleri yapıldığından beri bize göre bu ihtimal oldukça düşüktü ve öyle de oldu. Yeni film için ayrıca Paramount ve Warner Bros. şirketlerinin de devrede olduğu söylenmekteydi.

Quentin Tarantino'nun dokuzuncu filmi, beklenenin aksine sadece Manson cinayetlerini değil 1969 yılı çerçevesini konu alacak bir yapım olacak. Bu film ayrıca Quentin Tarantino'nun gerçek olaylar ışığında yaptığı ilk film olma özelliği taşıyacak. Bilirkişilerin yaptığı yorumlara bakacak olursak, filmin Pulp Fiction tadında bir yapım olması bekleniyor. Parçalar halinde olması beklenen filmin bir bölümünün ise Sharon Tate'e odaklanmasını ve bu rolü de Margot Robbie'nin canlandırması bekleniyor. Filmde ayrıca Samuel L. Jackson, Bradd Pitt, Jennifer Lawrence ve Leonardo DiCaprio gibi isimlerden de bazılarının yer alması muhtemel.