Quentin Tarantino Senaryosunu Tamamladığı 9. Filmine Stüdyo Arıyor


Harvey Weinstein skandalının ardından uzun yıllardır çalıştığı stüdyo ile bağlarını koparan Quentin Tarantino, tamamlamış olduğu dokuzuncu filminin senaryosunu filmleştirmek için farklı stüdyolarla görüşmelerini sürdürüyor. Daha önceki tüm filmlerinde Miramax ya da The Weinstein Company ile çalışan yönetmenin stüdyo ile olan ilişkileri eski arkadaşı ve 90'dan fazla cinsel saldırı suçlamasına karıştığı iddia edilen Harvey Weinstein yüzünden bozulmuştu. Tarantino olayların ortaya çıkmasının ardından bunların bir kısmından haberdar olduğunu söylemiş ve kamuoyundan özür dilemişti.

Dokuzuncu film hakkkında bildiklerimiz ise hikayenin Manson Ailesi cinayetlerine dayanacağı ve Quentin Tarantino'nun yaşanmış hikayeleri konu edinecek ilk filmi olacağı yönünde. Filmin tarz bakımından Pulp Fiction'a oldukça benzeyeceği ve Sharon Tate'in ekseninde ilerleyeceği de öğrendiğimiz bir başka bilgi. Filmde Sharon Tate'i Margot Robbie'nin canlandırması bekleniyor. Ayrıca Quentin Tarantino'nun filmde oynaması için Jennifer Lawrence ve Brad Pitt ile de görüştüğü iddia edildi.

Yönetmenin 9. filmi için stüdyolardan istediği bütçenin 100 milyon $ bandında olduğu iddia ediliyor. Bu bütçenin de sadece Disney tarafından verilebileceği tahmin ediliyor. Fakat yönetmen The Hateful Eight'in vizyona girdiği dönemde filmi dağıtan şirket olan Disney'in filmi Star Wars: The Force Awakens ile benzer bir dönemde vizyona sokmasının filmin gişesini olumsuz etkilediğini iddia etmiş ve bu şirket ile bir daha çalışmayı düşünmediğini söylemişti.