Robert De Niro’nun İşyerinde Bomba Paniği Yaşandı


New York City’de bulunan Robert De Niro’ya ait film ve televizyon yapım şirketi, Tribeca Enterprises ve ünlü oyuncunun restoranı Tribeca Grill’in bulunduğu bina şüpheli bir paket sebebiyle polis tarafından dün yerel saatle 4:45’de kontrol altına alındı. Polisin araştırmaları sürerken, x-ray cihazı ile yapılan kontrollerin paketin içinde bomba olduğunu doğruladığı bildirildi.

Amerika’da bir süredir benzer olayların paniği yaşanıyor. Benzer paketler daha önce Barack Obama, Hillary Clinton, CNN, Maxine Waters, Eric Holder ve Joe Biden’a da gönderildi.

Paket, polis tarafından etkisiz hale getirilerek New York Polis Merkezi’nde inceleme altına alındı. Paket’in teslim edildiği sırada De Niro’nun mekanda olmadığı da gelen bir diğer bilgi. Tribeca Enterprises’dan yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer aldı:

“Şüpheli bir paket bize ulaştı. Polisi aradık. Onlar güvenlik prosedürleri çerçevesinde paketi aldılar. Tıpki önceki paketler gibi görünen bu paket Robert De Niro’ya gönderilmişti. Konu ile ilgili soruşturma başlatıldı. Herkes güvende ve binamız faaliyetini sürdürüyor.”

Robert De Niro ise olayla ilgili şu açıklamada bulundu:

“Tanrıya şükür ki kimse incinmedi. Ayrıca cesur ve becerikli güvenlik mensupları ve yasal güçlere bizi korudukları için teşekkür ediyorum. Bombadan daha güçlü şeyler vardır ki onlar da sizin oylarınızdır. İnsanlar oy vermek zorundadır.”